facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Retro Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Retro Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Retro Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Retro tarz, sözcük anlamı olarak yakın geçmişteki moda akımlarını taklit etmek ya da eski dönemlere ait ürünleri kıyafetlerde ya da dekorasyonda kullanmak anlamını taşımaktadır. Bir şeyin bir giysi ya da bir eşyanın retro sayılabilmesi için en az 15 ya 20 yıl eskiye dayanması gerekmektedir. Modadan örnek verecek olursak, 1980 yılına ait olan kıyafetler, takılar ve aksesuarlar retro olarak kabul edilebilmektedir. Tabi 90lı yıllara ait olan ürünler de aynı özellikleri taşımaktadır. Bundan dolayı retro kıyafetler ya da retro ürünler o yılların esintilerini taşımak ya da birebir o yıllara ait olmak zorundadır. Retro sadece modada değil hayatın çoğu alanında kullanılan bir terimdir ve özellikle dekorasyonda büyük önemi vardır.

Retro Dekorasyon

Ev dekorasyonunda en çok uygulanan fikirlerden biri olan retro salon dekorasyonu, uygulaması oldukça zevkli olan dekorasyonlardan biridir. Retro tarzını salon dekorasyonunda uygulamak istiyorsanız, antika eşyalar satan dükkanlara yönelebilirsiniz. Burada unutulmuş olan eski eşyaları satın alıp güzel bir şekilde onarımını ya da varsa tamir işlerini hallederek salonunuzun bir köşesinde kullanabilirsiniz. Örneğin eski döneme ait olan bir kanepe işinizi fazlası ile görecektir. Bununla birlikte geometrik desenler içeren perdeler, duvar kağıtları, küçük objeler ve eski dönemlere gönderme yapan halı ya da kilimler ile de salon dekorasyonunuzda retro tarzı yansıtabilirsiniz.

retro-tarz

Salon dekorasyonu için en güzel retro ürünleri bulmak için eski eşyaları satan dükkanları ziyaret etmenize de gerek yok. Geçmiş döneme ait desenleri taşıyan kumaşlar ile koltuklarınızı kaplatarak ve ona uygun koltuk minderleri kullanarak da istediğiniz retro havayı yakalayabilirsiniz. Günümüzde oldukça moda olan ve özel olarak üretilen retro halıları birçok markanın koleksiyonları arasında bulabilir, salonunuzda bu özel ürünleri tercih edebilirsiniz. Halı, koltuk ve perdelerinizi desenli ve uygun renklerde seçerek istediğiniz retro salona kolayca ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top