facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Pudra Renginde Evler
Pudra Renginde Evler

Pudra Renginde Evler

Pudra rengi, ev dekorasyonunda oldukça fazla kullanılan renklerden biridir. Pembe ve şeftali rengi arasında bir renk olan pudra rengi, kullanıldığı mekânlarda romantik bir etki yaratacaktır. Genelde her renk tonu ile uyumlu bir ikili oluşturan pudra rengi, evinizin her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz renklerden biridir.

Peki, pudra rengi ile en çok uyum sağlayan renkler hangileridir?

GRİ-PUDRA BİRLİKTELİĞİ
Pudra pembe- gri birlikteliği, renk otoriteleri tarafından da birbirine yakıştırılan ve kullanıldığı alanlarda hem romantik hem de modern bir etki yaratan renk ikilisidir. Grinin her tonu, özellikle de gümüş ve metalik griler ile açık griler; pudra pembe ile çok yakışan renklerdir.

ALTIN SARISI, SOMON RENGİ VE PUDRA BİRLİKTELİĞİ
Dekorasyonda kullandığınız pudra pembe şeftali tonuna yakın bir ton ise, bu tona en çok yakışan altın sarısı ve somon rengi olacaktır. Altın sarısı, mekâna parıltılı ve biraz süslü bir dekorasyon tarzı yansıtırken; somon rengi açık ve ferah tonlarda bir dekorasyona imza atar. Hem romantik hem de ferah tonlarda bir dekorasyon yaratmanıza imkân veren somon rengi ve pudra birlikteliği, en çok yatak odasına yakışmaktadır.

PUDRA RENGİ-MOR VE PEMBE BİRLİKTELİĞİ
Ev dekorasyonunda kullandığınız pudra pembesi, renk tonu olarak pembeye doğru kayıyorsa; bu rengi mor, pembe ve lacivert tonları ile birlikte kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Özellikle lacivert ve mavi tonları, pudra pembesi ile birlikte kullanıldığında ön plana çıkan renkler olacaktır.

SİYAH-BEYAZ-GRİ VE PUDRA RENGİ
Pudra rengini ev dekorasyonunda zarif ve şık bir şekilde kullanmak istiyorsanız, siyah-beyaz ve gri renklerinin gücünden yararlanmalısınız. Bu renklerin birleşimi, mekânı hem şık hem de modern gösterecektir. Özellikle siyah-beyaz bir dekorasyonda ayrıntılarda pudra pembesi kullanmak küçük ama zarif bir dokunuş etkisi yaratacaktır. Pudra rengi bir puf ya da pudra rengi perdeler, ortama zarif ve şık bir hava katacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top