facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Porselen Kupaları Çizelim Mi?
Porselen Kupaları Çizelim Mi?

Porselen Kupaları Çizelim Mi?

Evinizde düz renk kupalarınız var ve bunlardan artık çok mu sıkıldınız? Misafirlerinize ikram edeceğiniz çay ve kahveleri renkli ve eğlenceli üstelik daha da tarz duracak bir şekilde tasarım kupalar haline mi getirmek istiyorsunuz? İşte size hem çok basit hem de oldukça kolay uygulanabilen, hayal gücünüz ile istediğiniz deseni kupanızın üzerinde oluşturmanıza imkân sağlayan güzel bir kendin-yap projesi: porselen kalemi ile kupa boyama.

Porselen Kalemi İle Boyama

Şimdi çocukluk zamanlarınıza geri dönün. Alın elinize kalemi ve hayalinizde canlandırdığınız ne varsa çizin, karalayın. Kupaların üzerine çizeceğiniz ya da yazacağınız her şey tamamen sizin hayal gücünüz ve bu tamamen sizin tasarımınız. O yüzden kendinizi sınırlamayın, çizin gitsin! Bu projeleri yaptıkça, porselen kalemi ile boyadığınız ya da çizim yaptığınız kupaların size minik bir terapi gibi geldiğini de göreceksiniz.

Şimdi gelelim işin sözüne, özüne… Porselen kalemi ile kupa boyama nasıl yapılır? İşte size taktikler…

*Öncelikle ister resim çizin, isterseniz de yazı yazın. Bu kalemler kullanışlı uçları sayesinde her şeyi yazmaya ve çizmeye imkân sağlamakta.

*Eğer hata yapmak istemiyorsanız internetten kalıplar oluşturup, istediğiniz yazının veya desenin çıktısını alabilirsiniz. Bu kalıplar, kupanızın üzerine koyulup kalemle çizdiğinizde aynı deseni kupanıza da yansıtmanıza imkân sağlayacaktır.

*Hata mı yaptınız? Panik yapmaya gerek yok. Kupa üzerinde çizim yaparken hata yaparsanız, ıslak mendil sayesinde düzeltmeler yapabilirsiniz.

*Kupanızı süsleme işlemi bittikten sonra fırınlama işlemi yaparak sanatınızı sabit hale getirmelisiniz. Bunun için ortalama olarak 150 derece bir sıcaklık ve 35 dakikalık bir zaman yeterli olacaktır. Fakat aldığınız kaleme göre bu sürenin değişiklik gösterebileceğini de unutmayın.

*Son olarak porselen kalemlerini nereden alabiliriz sorusuna gelirsek; birçok hobi market ya da kırtasiyede bu kalemlerden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top