facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Perde seçmenin püf noktaları
Perde seçmenin püf noktaları

Perde seçmenin püf noktaları

Perde seçmenin püf noktalarını yakalamak için öncelikle dikkat edeceğiniz ilk öncelik hangi oda için yaptıracağınız olacaktır. Dünyanın en pahalı ve en gösterişli perdesini de alsanız, önemli olan astığınız odanın ağırlığı ve dekoru olacak ve perdeniz anlamsız kalacaktır. Dolayısı ile perde alırken illa pahalı olsun diye bir kuralınız olmadan ilk kuralınız yakışacak ve uyum sağlayacak bir perde olmasıdır.

Eşyalarınıza göre perde alımı
Eğer var olan eşyalarınız varsa ve sizler perde yaptırmak istiyorsanız o halde mobilyalarınızın renklerine göre alım yapabilirsiniz. Bizler genellikle açık renk perdelerden yanayız çünkü bu şekilde ışıktan daha çok yararlanmış olacaksınız. Eğer koyu renk olsun istiyorsanız da tamamen koyu renk olmadan yani güneşlikleri açık renk seçip, yanlarda büzgü halinde duran görsel perdelerinizi daha koyu tercih ederek değerlendirebilirsiniz.

Koltuk takımlarınız ile bire bir aynı örneği almaktan sakının aksi halde iki ürün de birbiri arasında yok olup gidecek ve öne çıkmayacaktır. Biraz daha çık bir ton olarak tercih edeceğiniz perde renkleriniz sayesinde de her iki ürün grubu da kendini ayrı ayrı gösterecek ve uyum sağlayacaktır.

Boş eve perde alacaksanız
Eğer evleniyorsanız ya da evinizi baştan diziyorsanız ve ilk adımı perdeden başlıyorsanız, kafanızda nasıl bir koltuk takımı ya da mobilya alacağınızı canlandırın. Eğer kararsız kalıyorsanız o halde pastel tonlarda ve açık renklerde perde modellerini tercih yapmanız daha iyi olacaktır çünkü böylelikle her renk ile daha kolay uyum sağlamasını meydana getirmiş olacaksınız. Unutmayın ki boş eve perde almak çok daha zordur ve bu sebeple perde alımlarınızı her zaman odanızı dizdikten sonra yapmanızı öneririz. O zaman daha kararında ve daha yakışan bir modeli ve rengi tercih etmeniz kolay olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top