facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Pembe Kuvars Rengini Nasıl Kullanmalıyız?
Pembe Kuvars Rengini Nasıl Kullanmalıyız?

Pembe Kuvars Rengini Nasıl Kullanmalıyız?

2016 yılına girdiğimiz şu günlerde, Pantone Renk Enstitüsü yıla damgasını vuracak renkleri de açıklayarak moda ve ev dekorasyonu dünyasının bu renkler temelinde yükseleceğinin alarmını vermiştir. Pantone Renk Enstitüsü tarafından açıklanan 2016 yılı rengi bu sene bir renk değil iki renktir. Bebe mavisi diye tabir ettiğimiz dingin mavi ve pembe kuvars rengi bu senenin favori renkleri olarak ünlü koleksiyonlarda yerini almıştır bile.

Açık Pembe DuvarPembe Dekorasyon

Bu yazımızda 2016 renklerinden birisi olan pembe kuvars rengini ele alarak, bu rengi hangi dekorasyon tarzında daha etkili bir şekilde kullanabileceğinizi inceleyeceğiz.

Duvarlarınızda Romantik Bir Dokunuş
2016’nın en favori renklerinden biri olması beklenen pembe kuvars rengini ev dekorasyonuna uygulanırken ilk tercih edilen alan duvarlar olacaktır. Pembe kuvars renginin romantik etkisi, duvarlarınıza ve iç mekâna romantik bir etki bırakacaktır. Özellikle de yatak odalarının duvarlarında kullanılan pembe kuvars rengi, yatak odanızda romantik dekorasyon tarzına imza atmanızı sağlayacaktır.

Ev Dekorasyonu

Koltuklarınıza Pastel Bir Dokunuş
2016 yılının favori renklerinden biri olan pembe kuvars renginin ışıltılı ve romantik etkisinden oturma odasında faydalanmak istiyorsanız, bu rengi koltuk takımlarınızda kullanabilirsiniz. Koltuklarınıza yapacağınız pembe kuvars renk seçimi ile hem pastel ve göz yormayan bir oturma alanı yaratmış olursunuz hem de sezonun favori rengini kullandığınız için oldukça tarz bir dekorasyona imza atmış olursunuz.

Açık Pembe Duvar RengiPembe Gri BerjerPembe Kuvars Banyo

Romantikliği Modernlik İle Birleştirin
Eğer pembe kuvars renginin oldukça soft ve romantik bir renk olduğunu düşünüyorsanız, bu rengi kullanırken biraz güçlendirerek etkili ve iddialı bir hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken pembe kuvars rengini, bu rengin romantik etkisini kıracak güçlü ve net renkler ile birlikte kullanmanızdır. Modern dekorasyonun vazgeçilmez renkleri olan siyah- gri ve özellikle son dönemde endüstriyel dekorasyonun moda olmasıyla trend haline gelmiş bakır rengi ile birlikte kullanılan pembe kuvars, iddialı ve çarpıcı bir dekorasyonun da anahtar parçası olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top