facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Pembe Koltuk Trendi
Pembe Koltuk Trendi

Pembe Koltuk Trendi

Pembe renk, son dönemde ev dekorasyon tercihlerinde ön plana çıkan renklerden biri olmuştur. Şeker pembeden tutun, pastel pembeye kadar her tonu ayrı bir güzel olan bu renk, kullanıldığı mekânlara sıcaklık ve romantik bir hava katar. Özellikle de oturma alanlarını dekore ederken pembe renk mobilyalar ve pembe renk aksesuarlar, en çok tercih edilenler arasındadır.

Peki, pembe koltuklar nasıl dekore edilmelidir? Hangi renklerle birlikte kullanılmalıdır? Bu yazımızda pembe koltuk kullanma modasını daha yakından inceleyerek, bazı ipuçlarını size sunacağız.

PEMBE-MOR-LİLA: HAYAL DÜNYASI GİBİ
Pembe ailesinden gelen mor, lila ve mürdüm gibi tonlar; pembe koltuklar ile iyi bir uyum yakalayan renklerin başında gelmektedir. Pembe koltuklarınızı tamamlamak adına seçeceğiniz perde ya da halının rengi olarak lila, mor ve mürdümün renkli gücünden yararlanabilir, hayal tadında mekânlar yaratabilirsiniz.

MODERN EVLERDE DE PEMBE
Pembe rengi koltuklar denildiğinde, hepimizin aklına romantik ve country tarz ile dekore edilmiş bir oturma alanı gelmektedir. Fakat pembe rengi; klasik ve romantik dekorasyona uyum sağladığı gibi modern dekorasyona da uyum sağlamaktadır. Özellikle de canlı tonlarda seçeceğiniz pembe renk koltukları; siyah ve beyaz tamamlayıcı aksesuarlar ile kullanabilirsiniz. Hatta desenlerin gücünden yararlanarak, siyah-beyaz çizgi desenini şeker pembe koltuklar ile birleştirebilir; hem modern hem de eğlenceli bir dekorasyon tarzı oluşturabilirsiniz.

PEMBE KOLTUKLARA DOĞAL TONLAR YAKIŞIR
Evinizde sade ve şık dekorasyon tarzı yaratmak istiyorsanız ve oturma alanınızda doğal renklere de yer vermek istiyorsanız; pembe koltukları doğal tondaki renkler ile tamamlamanız iyi bir tercih olacaktır. Bu kapsamda seçeceğiniz krem perdeler, açık bej halılar, beyaz ve gri gibi renklerle boyanan duvarlar; pembe koltukları ön plana çıkaran yardımcı renkler olacaktır.

İpucu: Koltuklarınızı açık pembe seçtiğiniz takdirde zemini daha koyu tonlarda seçerek ilgiyi koltukta toplayabilirsiniz. Aynı şekilde koyu veya canlı renklerde seçeceğiniz pembe bir koltuk için de açık tonlarda zemin kullanmanız doğru bir seçim olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top