facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Pastel Renklerle Dekorasyon
Pastel Renklerle Dekorasyon

Pastel Renklerle Dekorasyon

Renk seçimi dekorasyonun en önemli unsurlarından biridir. Doğru rengi tercih etmek şık ve zevklere uygun bir dekorasyonun yanı sıra modaya uygunluğu da gerektirmektedir. Ev dekorasyonunda iddialı renkler kullanmak cesur bir adımken, her ortama kolayca uyum sağlayabilen pastel renkleri kullanmak ise akıllıca bir fikirdir. Sizlere bu yazımızda pastel renklerle dekorasyon yapmanın kolaylıklarından ve bu konudaki önerilerimizden bahsedeceğiz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki ev dekorasyonunuzda pastel renkleri kullanmaya karar verdiyseniz oldukça şık ve sofistike bir stile adım atacağınızdan emin olabilirsiniz. Pastel renkler her ne kadar çocuk odaları için ideal gibi görünse de evinizin her bölümünde iddialı bir şekilde pastel tonlarına yer verebilirsiniz.

Pastel Renkler

Pastel renkleri dekorasyonda kullanmak aslında en mantıklı fikirlerden biridir. Çünkü pastel tonları kullanılan ortam hem rahatlatıcı, hem de dinlendiricidir. Bu tonları tercih ettiğiniz mekanlarda renkler göz yormaz ve rahatlatıcı bir ortam yaratır. Retro stilin trendler arasında yer almasıyla birlikte mutfak eşyalarında da pastel tonlara sıkça rastlar olduk. Çoğu mutfak eşyaları pastel renklerle tasarlanırken bu eşyaları ister modern stilde, isterseniz de vintage stili dekorasyonda rahatlıkla kullanmanız mümkün. Gelelim evinizin en huzurlu olması gereken mekanı yatak odalarına. Pastel tonlarını yatak odanızın duvarlarında ve yatak örtünüzde de kullanarak oldukça rahatlatıcı bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Dekorasyonda pastel renkler kullanarak hem şık, hem de iddialı bir stil yaratmak istiyorsanız da pastel tonlarını siyahla buluşturmanızı öneririz.  Özellikle pudra pembesi ile siyahı buluşturduğunuzda açık renk olan pembe siyahın keskin görüntüsünü kırmak için en ideal seçim olacaktır. Pastel renkler her ne kadar nötr gibi görünse de kullanacağınız mekanı hem geniş gösterecektir, hem de iç açıcı ve ferah bir ortama dönüştürecektir. Evinizin her bölümünde pastel tonlardan faydalanabilirsiniz. Eğer büyük mobilyalarınız varsa ve gözü yoruyorsa koltukların üzerine pastel tonlara sahip küçük minderler yerleştirerek bu görüntüyü kırmanız mümkündür. Aslında ufak dokunuşlarla dahi pastel tonların rahatlatıcı etkisinden yararlanmanız mümkündür. Özellikle 2015 yaz aylarında pastel tonların dekorasyonda bir adım daha üste çıkacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top