facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Pastel Renk Sevenlere: Shabby Chic Tarzı Ev Dekorasyonu
Pastel Renk Sevenlere: Shabby Chic Tarzı Ev Dekorasyonu

Pastel Renk Sevenlere: Shabby Chic Tarzı Ev Dekorasyonu

Renkler dünyasında 2016 yılı pastel renklerin yılı olarak seçildiği andan itibaren her yer pastel renklerin hâkimiyetinde! Moda dünyasından ev dekorasyonuna kadar her alanda hâkimiyetini kanıtlayan pastel renkler, soft ve huzur dolu mekânlar yaratmanın da temel prensibi haline geldi.

Peki, pastel tonların hâkimiyetini sürdürdüğü 2016 yılında en popüler dekorasyon tarzlarından birisi olan Shabby Chic stili ev dekorasyonu oluşturmanın dekorasyon kodları nelerdir? İşte Shabby Chic dekorasyon tarzını daha yakından incelediğimiz dosyamız…

Hem Romantik Hem Pastel Tonlar: Shabby Chic Stili Ev Dekorasyonu
1980’li yıllarda başlayan ve günümüzde pastel tonda renklerin moda olması ile tekrar gündeme gelen ev dekorasyon tarzlarından birisidir. Romantik ve pastel tonlarda dekore edilen evleri sevenler için en ideal dekorasyon modellerinden birisi olan Shabby Chic stili ev dekorasyonu, hem geçmişin izlerini taşıyan hem de oldukça zarif mekânlar oluşturmayı sağlayan sade bir dekorasyon tarzıdır.

Bu stilde bir dekorasyonun temel noktalarına baktığımızda; pastel renkleri, doğallığı yansıtan keten kumaşları ve eskitilmiş mobilyaları görmekteyiz. Bu dokular beyaz ahşap ve klasik dekorasyon objeleri ile birleşince de ortaya Shabby Chic stili ev dekorasyonu çıkmaktadır.

Rahat, Huzurlu, Sıcak Mekânlar
Shabby Chic tarzında bir oturma alanı dekorasyonunda temel atmosfer huzurlu, sıcak ve romantik bir atmosfer olacaktır. Bu sebeple Shabby Chic tarzı ile dekore edilen bir oturma alanında keyif ve huzur en temel öğe haline gelecektir.

Shabby Chic tarzı dekorasyon sadece oturma alanlarında değil evin diğer bölümlerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle; romantik tarzda bir yatak odası sevenler için ya da mutfağında geçmişe yönelik izler taşımak isteyenler için Shabby Chic tarzı ev dekorasyonu oldukça idealdir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top