facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Parke Modasında Doğal Esintiler
Parke Modasında Doğal Esintiler

Parke Modasında Doğal Esintiler

Parke seçimi, evimizin dekorasyonu açısından oldukça önemlidir. Her yıl değişen tarzda parkeler gündeme gelmektedir. Bu sezon ise; ev dekorasyonuna damga vuran ‘doğal’ tema parke seçiminde de etkili olmaktadır. Doğal ahşap tonları ve renkli tasarımlar bu sezonun trend kullanımları arasındadır.

TREND ALARMI: ‘VİNTAGE ETKİSİ’ PARKELERİ DE ELE GEÇİRDİ

Ev dekorasyonunda bu sezon etkisini fazlaca hissettiğimiz vintage tarz, parke seçiminde de kendini göstermektedir. Vintage tarzda dekore edilmiş bir odanın en iyi tamamlayıcısı eskitilmiş gibi gözüken parkelerdir.

Eskitme tarz parkeler, doğal ahşap tonları ve kahverengilerden oluştuğu gibi; gri ve mavi tonları da oldukça sık kullanılır.

AHŞAP TONLARDA DOĞAL BANYOLAR
Ahşabın sakinleştirici doku ve renginin en iyi bütünleştiği mekânlardan biri de banyolardır. Son zamanlarda suya dayanıklı parke üretimi ile banyolarda da parke kullanılması oldukça popüler olmuştur. Doğal tonlarda ahşap dokulu parkeler, tercih edildiği banyolarda hem sakin hem de sıcak bir atmosfer yaratacaktır.

İPUCU: Doğal tonlarda tercih ettiğiniz parkelerle oluşturduğunuz banyonuzda doğal temayı devam ettirecek aksesuarlar seçmeniz önemlidir. Bu kapsamda taş lavabolar son dönemde oldukça trend bir kullanımdır. Bu konsepti ahşap merdivenlerden yapacağınız raflarla tamamlamanız hem farklı hem de doğal bir banyo yaratacaktır.

RENKLERİ KARIŞTIRIN!
Bu sezona damgasını vuran parke trendlerinden biri de renkli parke kullanımıdır. Eğlenceli ve sıcak mekânlar yaratan bu kullanım özellikle arkadaşlarınızla toplanıp sohbet ettiğiniz ya da yemek yediğiniz alanlarda kullanılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top