facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Özgür ruhlu bir ev mi hayal ediyorsunuz?
Özgür ruhlu bir ev mi hayal ediyorsunuz?

Özgür ruhlu bir ev mi hayal ediyorsunuz?

Ev dekorasyonunda koyu renklerden, karanlık bir etkiden ve özgürlüğünüzü kısıtlamış gibi görünen baskıcı bir dekorasyon tarzından hoşlanmayanlardansanız, işte size özgürlük ve ferahlık temalarında dekore edilen aydınlık ev dekorasyonu! Bu yazımızda aydınlık, ferah, sade fakat iddialı duran aynı zamanda özgür bir ruhu da içinde barındıran bir dekorasyon ortaya çıkarmak için gerekli olan dekorasyon kodlarına daha yakından bakacağız.

Renkli Salon Dekorasyonu

Modern hayatta; modern hayatın sizi içine aldığı kargaşa ve yoğunluktan bunaldıysanız, ev hayatınızda sadeliğin ve huzurun etkisini aramanın vakti gelmiş demektir. Evinizde hem rahat hem de açık, şeffaf ve oldukça ferah bir dekorasyon tarzı oluşturarak, modern hayatın etkilerinden uzaklaşabilir ve rahatlayarak nefes alabilirsiniz.

Peki, aydınlık ve özgür ruhlu ev dekorasyonu için ne tür tercihler yapmalıyız?

Özgür Ruhlu Dekorasyon

Rahat Bir Oturma Alanı Tasarlayın
Rahat ve ferah bir oturma alanı dekore etmek istediğinizde odak noktası haline getireceğiniz temel kavramlar; huzur, sakinlik, az eşya ve aydınlık bir mekân olmalıdır. Bu sebeple rahat ve özgür ruhlu bir görünüm için L tarzında bir oturma kanepesi ile ahşap formda bir orta sehpa yeterli olacaktır. TV ünitesi olarak fonksiyonel ve basit bir tasarım ile dekorasyon tarzınıza uygun olarak seçeceğiniz birkaç obje ile oturma alanı dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Halı olarak deri bir halı kullanmak mekânın sade formuna biraz iddia katacaktır. Ayrıca L kanepenizin yanında hem tekli bir puf hem de bir yan sehpa olarak kullanılacak ahşap bir kütük de farklı bir dekorasyon uygulaması olabilir.

Mutfak Dekorasyonu Sade Dekorasyon

Özgür Ruhlular İçin: Kış Bahçesi
Yaz mevsiminde kendisini dışarıdan içeriye sokamayan özgür ruhlu kişileri, bu dekorasyon tarzını tercih ettiklerinde,  yaz-kış yeşilden ayırmamak gerekir. Bunun için kış bahçesi tasarımı oldukça önemlidir. Genelde evinizin balkonlarını içeriye dâhil ederek oluşturulan kış bahçeleri, ufak bir tasarım uygulaması ile yılın sadece belli dönemlerinde değil, her döneminde rahatlıkla kullanılabilir hale gelmesinde yardımcı olur.

Ev Dekorasyon Fikirleri

Tarzları Bir Arada Kullanmak Trendi
Aydınlık, modern ve özgür ruhlu bir dekorasyon oluştururken, aynı zamanda da farklı ve bir dekoratörün elinden çıkmış bir iç mekân dizaynına imza atmak istiyorsanız; kullanacağınız malzemeler son dönemlerde oldukça popüler olan taş duvarlar, doğal taşlar ile yapılan uygulamalar ve demir ile metal tasarımlar ile dekore edilen objelerdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top