facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Özel Duvarlarınızı Yaratın!
Özel Duvarlarınızı Yaratın!

Özel Duvarlarınızı Yaratın!

Ev dekorasyonu ile uğraşanlar, son dönemde duvar dekorasyonunda yaptıkları farklı ve eğlenceli tasarımlar ile evlerini adeta bir dekoratörün elinden çıkmış hale getirebilirler. Duvar dekorasyonu, bu sebeplerle akıldaki projelerin en kolay uygulanabildiği alanlardan birisidir.

Peki, duvar dekorasyonunda sezonun en trend uygulaması olan ‘özel bir duvar yaratmak’ modasını siz de evinize taşımak istemez misiniz? İşte basit dokunuşlar ile evinizde kendi özel duvarınızı yaratmanıza imkân sağlayacak basit adımlar…

Altın Kural: Odak Noktası Yaratın
Mekânda özel bir duvar tasarlamak istiyorsanız, öncelikle hangi duvarı odak noktası haline getirmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. İç mekânda ön plana çıkarmak istediğiniz duvar seçimi yaparken en ideal olan bakış odaya ilk girdiğinizde gözünüze çarpan duvardır. Odak noktası olarak belirlediğiniz duvarda mümkünse kapı veya pencere olmamasına dikkat etmelisiniz. Kapı veya pencere detayı yaratmak istediğiniz etkiyi azaltabilir.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Renklerde Cesur Olun
Odanızın dekorasyon rengi natürel bir renkte ise, mekâna derinlik katmak ve vurgu yapmak için güçlü şekilde kontrast oluşturan bir renk tonu seçebilirsiniz. Eğer duvarlarınızın genel rengi canlı bir renk tonu ise, özel olarak tasarlayacağınız duvarın birkaç ton koyu veya açık bir renk tamamlayın.

Duvar Kağıdı Modelleri Duvar Dekoru

Desenleri Birleştirin
Özel duvarınızın hem eğlenceli hem de daha farklı olmasını istiyorsanız; biraz da ilgi çekmekten yana iseniz, uyumlu renk tonlarını kullanarak farklı desenleri birleştirebilirsiniz. Desenleri mix and match yaparak farklılaştıracağınız duvarınız, oldukça modern ve farklı bir tasarımda olacaktır.

Duvar Kâğıtları Kullanın
Oluşturmak istediğiniz özel duvarınızı, diğer duvarlarınızdan farklılaştırmak istiyorsanız; duvar kâğıdı kullanmaktan çekinmeyin. Duvar kâğıdını tek bir duvarda kullanmak, vurucu bir etki oluşturmanın harika bir yoludur.

Trend Alarmı: Taş Duvarlar
Özel duvarınızı sezonun en popüler uygulamasını kullanarak farklılaştırmak ister misiniz? Öyleyse duvar kâğıdı seçiminizi taş duvar modelinden yana kullanabilirsiniz. Hatta duvar kağıdı yerine gerçek doğal taşlar kullanarak hem doğal hem de çarpıcı bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top