facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Oturma Odasında Kilim Kullanmak
Oturma Odasında Kilim Kullanmak

Oturma Odasında Kilim Kullanmak

Ev dekorasyonunda etnik esintilerin geçen sezon olduğu gibi bu sezona da damgasını vurması sonucunda, ev dekorasyonunda modern çizgiler ile etnik detayların harmanlanmasını sıklıkla görmekteyiz. Bu uygulamanın son dönemlerde en trend şekli ise oturma alanlarında kilim kullanmaktır.

Kilim, halılara oranla daha hafif ve kullanım açısından daha kolay olduğundan dolayı; son zamanlarda özellikle de oturma alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı desenlerde ve renklerde birçok tasarımda kilimlerin yer alması ile oturma odanızın dekorasyon tarzına uygun kilimi de seçebilmeniz mümkündür.

Modern Kilim Modelleri

KİLİM KULLANIMINDA YENİ TREND: KİLİMLERİ BİRLEŞTİRİN
Ev dekorasyonunda son dönemlerde oldukça moda olan bir dekorasyon tarzı mix and match denilen karıştır-yakıştır şeklinde Türkçeleştirdiğimiz tarzın en iyi yansımalardan birisi de farklı desenlerde kilimleri birbirine ekleyerek kullanmaktır. Bu tarz bir kullanım ile odanıza farklı bir hareket kazandırabilir, sade tarza dekore edilmiş bir oturma alanını hareketli ve eğlenceli bir görünüme ulaştırabilirsiniz.

MODERN EVLER, MODERN DESENLİ KİLİMLER
Günümüzde ev dekorasyonunda hâkim olan bir dekorasyon tarzı modern dekorasyona kilim tarzını nasıl uyduracağız diye düşünenlere seçenek olarak sunacağımız çeşit ise modern desenli kilimler olacaktır. Özellikle geometrik desenli olan ve renk konusunda fazla renkli olmayan sade formda kilimler, modern dekorasyon ile oldukça uyum sağlayan bir görüntü oluşturacaktır.

ETNİK SEVENLERE: RENK RENK, DESEN DESEN KİLİMLER
Etnik tarzda ev dekorasyonunu sevenler için kilim, en çok kullanılan dekorasyon objeleri arasında yer almaktadır. Rengârenk ve desen desen kilimleri bir arada kullanarak etnik ve bohem havaya uygun bir ortam kolaylıkla sağlanabilmektedir. Ayrıca etnik desenli bir ev dekorasyonunda, annenizden kalan kilimler paha biçilmez bir hazine gibidir. Eskilerden kalan etnik desenli kilimler, vintage ve etnik desenli oturma alanlarının ve evlerin en güzel tamamlayıcılarından birisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top