facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Oturma Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi
Oturma Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Oturma Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Oturma odası dekorasyonu bir misafir geldiğinde evin sergilenen ilk bölümüdür, aslında. Bu yüzden de dekorasyon anlamında önem taşıyan bir olgudur. Özellikle bayanlar oturma odası dekorasyonuna oldukça önem verirler. Bu konuda birçok araştırma yaparlar. Oturma odası dekorasyonunda en önemli dekoratifler koltuklar yani; oturma odası mobilyaları olmaktadır.

Geniş Oturma Odası Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı?

Dekorasyonda en önemli avantaj dekorasyonu yapılacak olan; odanın ya da evin büyüklüğüdür, aslında. Geniş oturma odası dekorasyonu da bu nedenle size her türlü alternatifi sunmaktadır. Bu tür odalarda zemin koyu olur ve perdeler açık renk kullanılırsa; perdeden yansıyan Güneş ışığı ya da aydınlatma zeminin üzerine düşer; bu da estetik bir odaya sahip olmanıza yardımcı olur. Geniş oturma odalarında koltuklar koyu renk tercih edilebilir ve mobilyaya uygun salon dekoratifleri; duvar dekoratiflerine sık sık yer verilebilir. Böylece oturma odasının boş durmasını engellersiniz.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı?

Küçük oturma odasına sahip olmak; her ne kadar dezavantaj gibi dursa da yapacağınız küçük ama dekoratif dokunuşlar sayesinde muhteşem bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Küçük oturma odası dekorasyonunda öncelikle duvarlar açık renk olmalı ve fazla yer kaplayan dekoratiflere yer verilmemeli. Nötr renkler bir arada kullanılmamalı ve genellikle göz yormayan tonlarda mobilya seçilmeli. Perdeler ve aydınlatma kesinlikle karanlık durmamalıdır. Küçük oturma odası dekorasyonunda cam göbeği, mavi gibi renkler odayı büyütmenizi sağladığı gibi; duvara dekoratif aynalar koyarak da odayı büyütebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top