facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Oturma Odası Dekorasyonunda Feng Sui Tarzı
Oturma Odası Dekorasyonunda Feng Sui Tarzı

Oturma Odası Dekorasyonunda Feng Sui Tarzı

Feng “Rüzgar” ve Sui “su” anlamına gelen Fengsui bir Çin öğretisi olarak hayatın bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini ömrümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz yaşam alanlarımızda harekete geçirme sanatı olarak tanımlanabilir. Bu uygulama daha çok Çinliler’in yerleşim yerlerine uygulanmış daha sonra tüm dünyaya mal olan bir tarz olmaya başlamıştır.

Feng Shui Dekorasyon

Fengsui Yerleşim Uygulamasının Özü Nedir?
Fengsui hayatın tükenmez enerjisini yerleşim yerlerimize de harekete geçirmeye yönelik bir sistem bir sanattır. Milattan önce 3 bin yılından beri kullanılan bu tarz tamamen insanın varoluş özelliklerine ve insanın rahat ve enerjik bir ortamda yaşam sürmesine hizmet eder. Bu çalışmanın çok özel bir amacı var: insanın daha huzurlu ve mutlu olması…

Şimdi gelelim Feng Sui yaşam biçimini yaşam yerlerimizin dekorasyonuna adapte etmeye…
Salonu doğu tarafına bakan evlerde enerji dağılımı çok daha rahat olmaktadır. Böyle evlerde yaşayanlar iyi aile ilişkilerine sahip olurlar. Feng Sui dekorasyon felsefesine göre doğu yönüne bakan salon büyük bir potansiyele sahiptir ve bu potansiyel iyi kullanıldığında yaşam kalitesi yükselir. Örneğin böyle bir salonda ahşap mobilyaları ahşap masalar kullanmakla birlikte salon bitkilerini de kullanmak aile bağlarını güçlendirir ve evde hasta rahatsız biri varsa onun enerjisini olumlu etkiler.

Feng Shui Dekorasyon

Zenginlik bolluk ve bereket için oturma odanızın güneydoğu istikametine bakması gerekli potansiyel için yeterli bir başlangıç. Eğer güneydoğu yönüne bakan bir oturma odanız varsa fazla para sağlıklı bir yaşam için gerekli enerji potansiyelini kendinize çekebilirsiniz. Eğer oturma odanız güneydoğuya değil de güneye bakıyorsa o zaman da içinde bulunduğunuz toplum tarafından saygı göreceksiniz demektir.

Çocukları ile sorun yaşayanlar için çocuk odasının yönü batıya çevrilmelidir. Feng Sui felsefesine göre çocuk odası batıya bakan ailelerin çocuklarla ilişkileri, çocukların kendi aralarında ilişkileri iyi yönde ilerler.

Feng Shui Dekoru

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top