facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Oturma Odası Dekorasyonun Çiçek Desenleri
Oturma Odası Dekorasyonun Çiçek Desenleri

Oturma Odası Dekorasyonun Çiçek Desenleri

Ev dekorasyonunda belli bir stil seçip, tüm mekânlara aynı detayları kullanmak bir bütünlük sağlar. Öncelikle uzun yıllar kullanacağınızı kabul ederek, çok iyi düşünerek seçiminizi yapmalısınız. Ardından seçtiğiniz temayla ilgili tüm dekorasyon konularını tek tek gözden geçirmelisiniz. Ancak aynı oda içerisinde çeşitli dekorasyon alanlarında hep aynı temayı kullanmak göz yorucu bir görünüme neden olabilir. Özellikle çiçekli desenlere her yerde verilmesi boğucu olmasına neden olabilir.

Oturma odanızda çiçek desenlerine yer verecekseniz farklı seçenekleriniz bulunuyor. Uygun biçimde kullandığınız sürece oturma odanızda özgür davranabilirsiniz. Odanızda çiçek deseni verebileceğiniz birçok seçeneğiniz vardır.

Çiçek Desenli Oturma Grupları

Kırlentler ve Perdelerde Çiçekler
Oturma odanızda kullandığınız oturma grubunuzun üzerine çiçek desenleri olan kırlentler yerleştirebilirsiniz. Çiçek desenlerinin renkleri, odanın genel havasına uygun olmalıdır. Odanızın metrekaresi büyükse çiçek desenlerini iri olacak şekilde kullanabilirsiniz ama odanız küçükse daha minik çiçekler tercih etmelisiniz. Kırlentleri çiçekli tercih edecekseniz; oturma grubunun sade renklerde olmasına ve duvarların pastel tonlarda tek renk olmasına dikkat etmelisiniz. Perdelerinizi de kırlentlerin kumaşında hazırlatabilir; uyum içinde kullanabilirsiniz.

Duvar Kâğıtlarında Çiçekler
Oturma odanızın duvarlarında çiçekler açsın
istiyorsanız; bu amaç için hazırlanmış duvar kâğıtlarını kullanabilirsiniz. Kırlentlerin aksine duvar kâğıtlarında minik çiçekler odayı dar gösterebilir. Duvar kâğıtlarının çiçekleri ne büyük ne de küçük olmalıdır. Orta boylardaki çiçekler, odanızın yeteri kadar geniş görünmesini sağlar. Duvar kâğıdınızda çiçek kullandığınız zaman odanın diğer alanlarında çiçek desenlerinden uzak durmalısınız. Çünkü tıpkı aynı modeli bulmanız oldukça zordur. Farklı modeldeki çiçek desenleri ise uyumsuzluk meydana getirir.

Çiçekli Halılar
Çiçek desenlerini kullanabileceğiniz bir diğer alan halılardır. Halıların üzerinde oldukça iyi çiçek desenlerine, bir kısmında çiçekler bulunan halılara oturma odanızda yer verebilirsiniz. Halıdaki çiçek desenlerinin duvar renkleri ve oturma grubu renkleriyle uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top