facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Oturma odaları insanların en çok kullandığı ve en çok yaşayan mekanlar arasında geçen kısımdır. Bu nedenle hem işlevsel alanı hem de tasarım yönü çok önemlidir. Dikkat çekici ve rahat oturma alanları ile çok modern ve farklı tasarımlar yaşam alanlarına uygulanabilir.

Oturma Odası Dekoru

Özellikle kalabalık aileler için uygun olacak büyük ve dikkat çekici oturma odası dekorasyonu değişik seçenekler ile kendisini belli eder. Farklı tasarımlar, güncel fikirler ve özgün modeller ile oturma alanları artık daha şık olacaktır. Bu nedenle herkes oturma alanlarını daha çok sevecek. Toprak tonlarındaki oturma grupları ve TV üniteleri çok sık tercih edilmektedir. Açık tonlarda duvar renkleri seçilmeli ve sağır duvarlar aksesuar ve tablolar ile süslenmelidir. Işıklandırma ve havalandırma da çok önemlidir ve alanlarına dikkat edilmelidir. Birçok oturma odası pencerelere ters olarak konumlandırılır ama havalandırma görmek daha iyi olacaktır. Sıkışıklık sağlayacak ve çok fazla eşyayı alarak alanı işlevsiz hale getirecek detaylardan da kaçınmak önemlidir.

Oturma odası dekorasyonunda 2015 trendlerine göz attığımızda birkaç yıldır sık kullanılan mobilyalardan biri olan L takımları sıkça görüyoruz. L takımlarla birlikte tekli berjerler ve TV üniteleri genel oturma odası dekorasyon fikirlerinin bilindik resmi diyebiliriz. Bu resim hem görsel olarak hem de kullanış açısından o kadar çok sevildi ki uzun süre daha tercih edileceğe benziyor. Sizde tercihinizi bu tarz dekorasyonlardan yana kullanabileceğiniz gibi kanepe tarzı mobilyaları da tercih edebilirsiniz.

Oturma odaları misafir ağırlama içinde sık kullanıyor olması nedeni ile açılan ve büyüyen koltuklar seçmekte oldukça önemli. Bir değer gerekli olan mobilya hiç şüphesiz zigon ve orta sehpa gibi konforunuzu kolaylaştıracak ürünler olacaktır. Bir ailenin günün tüm anlarında rahatını sağlayacak mobilyalar ile birkaç samimi misafiri ağırlayacak kadar geniş alana sahip olması oturma odası için önemlidir. diğer önemli detay ise ışıklandırmadır. Aydınlık olması için gün ışığı seçilmesi gerekir ancak gece televizyon keyfini yaşamak için küçük bir abajur veya alçalıp yükselebilen ışıklandırma sistemi kullanmak odanın günün her saatine uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top