facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Oturma odanız için renk kombin önerileri
Oturma odanız için renk kombin önerileri

Oturma odanız için renk kombin önerileri

Oturma odalarını dekor etmek kolay gibi görünebilir ama tam anlamı ile uyum sağlaması ve tarz bir oda olarak ön plana çıkması aslında hiçte öyle kolay değil. Özellikle hepsini farklı farklı günlerde aldıysanız renk uyumunu oturmak ve tarz yaratmak hiç kolay olmayacaktır. Peki oturma grupları için renk kombinasyonunu nasıl yapmalı ve daha çok hangi renkleri terci etmelisiniz.

2015 Oturma Grubu

Eğer sürekli yeni alışveriş yapmayı ve yeni eşyalar almayı seviyorsanız o halde çok aşırı renklere ya da çok çeşitli renk alternatiflerine girmeyiniz. Daha soft ve daha normal renklerde alımlar yapabilirsiniz Örneğin ana ürünleri koyu tonlarda alabilir ve dekorasyon ürünlerinizi alırken ise daha açık renkler tercih ederek eşitlik sağlayabilirsiniz.

Oturma odanız için renk arıyorsanız bu biraz da odanızın boyutuna bağlıdır. Küçük bir oda ise daha çok açık renkleri tercih ediniz. Çok fazla eşya ile doldurmak yerine az ama öze yani ilk görüşte dikkat çekecek objeler kullanarak hareketlilik katabilirsiniz. Hem daha rahat hareket edebilirsiniz hem de ilk bakışta odayı daha geniş ve büyük gösterebilirsiniz.

Ev Dekorasyonu

Oturma odanız için renkli kombinler isterseniz de daha çok sarı, yeşil, turuncu gibi göze çarpan renkleri tercih edebilirsiniz. daha parlak ve daha farklı tonlarını koyduğunuz zaman bir bahar esintisi verebilirsiniz. Aslında odanız biraz da ruhunuzu yansıtmalı diye düşünüyoruz. Bu sebeple eğer illa renkli olsun istiyorsanız da dilediğiniz renkleri tonlarını oluşturacak şekilde kullanabilirsiniz. Objeleri de doğru şekilde renkleri ile yan yana getirirseniz birden fazla renk olsa dahi odanız bir tarz içinde görünecek ve havasını bozmamış olacaksınız. Güzel ve mutlu bir odada, kendinizi daha mutlu hissedecek ve evinizi daha çok seveceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top