facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Otel İçin Dekorasyon Fikirleri
Otel İçin Dekorasyon Fikirleri

Otel İçin Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon her alanda gerekli olan bir işlemdir. Gerek evlerde, gerek ofis ve işyerlerinde ihtiyaç duyulan dekorasyon fikirlerinden sıkça bahsettik. Bu yazımızda da otel için dekorasyon fikirleri sunarak içinde bulunduğumuz yaz aylarında birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayacak otellere dekorasyon konusunda işlerini kolaylaştıracak önerilerde bulunacağız. Otellerde kaliteli her ne kadar yıldızlar belirlese de birçok müşteri otele adım atar atmaz kendini karşılayan dekorasyonu göz önüne alır. İşte bu aşamada otelinizi dekore ederken insanlar için alışılagelmiş teknolojik ve soğuk dekorasyonlardan uzak doğal ve iç açıcı dekorasyon fikirlerine yer verebilirsiniz. İşte sizlere birkaç güzel fikir;

  • Eğer otelinizi ziyaret eden konuklarınıza farklı bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız tarihi aksesuar ve ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra İngiliz tarzı ferahlatıcı dekorasyon fikirlerini de deneyebilirsiniz.
  • Oteliniz çok fazla ziyaretçi alıyorsa ve kısa aralıklarla odalarda ziyaretçi değişimi yaşanıyorsa bu aşamada hijyen açısından kullanışlı malzemeleri tercih etmelisiniz. Çünkü ziyaretçilerin en fazla dikkat ettikleri detay hijyendir.
  • Eşya seçiminde hem konforlu, hem de işlevsel modelleri tercih etmeniz konuklarınızın ilgisini çekecektir.
  • Otel dekorasyonunda dikkate almanız gereken en önemli detaylardan birisi de renk seçimidir. Sadece odalarda değil tüm otelde renk uyumu yaratmanız önemlidir. Ayrıca duvarlarda göz yorucu renklerden uzak kalmanız da önemlidir.
  • Işıklandırmaları da farklı şekillerde dekore etmek önemlidir. Unutmayın ki ziyaretçileriniz en ufak detayı dahi dikkatle inceleyecektir. Özellikle otel odasında çalışma masası ve sandalye varsa bu alanda renkli ışıklandırmalar kullanarak ince detayları göz önünde bulundurduğunuzu gösterebilirsiniz.
  • Otelinizde ve odalarda dikkate alabileceğiniz bir diğer detay ise her odaya ya da otelin duvarlarına gözü yormayan şık tablolar yerleştirmektir. Bununla birlikte odalara canlı ya da yapay çiçekler de yerleştirerek şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Otel dekorasyon fikirleri sunduk. Tüm bu fikirleri uygularken otelinizin web sitesi varsa sitenizle uyumlu çalışmayı da ihmal etmeyin. Web sitenizin rengi ve tarzına uygun dekorasyon uygulamanız sizin profesyonelliğinizi ortaya koyacaktır. Çünkü birçok iç mimar otel dekorasyonunda bu detayı göz önüne almamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top