facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Otantik Mutfak Dekorasyonları
Otantik Mutfak Dekorasyonları

Otantik Mutfak Dekorasyonları

Eski zamanlardan kalma parçaları dekorasyonda kullanma furyası, gittikçe büyüyor. Salonlar, oturma odalarından sonra mutfağa da gelen otantik esintiler farklı bir dekorasyon fikri olarak aklınızda bulunabilir. Bunca zamandır klasik ve modern arasında mekik dokuyan dekorasyon dokunuşlarından sıyrılıp otantik tarzda mutfak dekorasyonunu kendi mutfağınıza taşıyabilirsiniz.

Otantik Tarz Nasıl Elde Edilir?
Otantik tarz evlere girdiğinden beri birçok kişi dekorasyonda modayı yakalamak için çabalıyor. Otantik tarzı yakalamak aslında çok kolaydır. Temelinde ahşap ve ahşap rengi yatan bu tarz, eski objelerle bir araya geldiğine kendiliğinden ortaya çıkar. Otantik tarzı ister mutfakta isterseniz evinizin bir köşesinde kullanmak için soft renklere yönelin ve ahşap zemin kullanın. Küçük eski gümüş şamdanlar, çiçek desenleri, antika görünen avizeler otantik stilin bir parçasıdır. Halılar dahi otantik tarzda önemlidir. Otantik tarz için kilim daha uygun olsa da halıdan vazgeçemeyenler için kilim desenli halılar kullanılabilir. Otantik tarz için vintage ürün satan mağazaları, ikinci el eşyaları, ailenizden yadigâr kalan objeleri harmanlayabilirsiniz.

Eskiler Kıymete Biniyor: Evlerde Vintage Rüzgârı
Eski bir mutfağa sahipseniz yenileme düşüncelerini bir kenara bırakın. Yapacağınız birkaç dokunuş ile eski mutfağınız son moda otantik bir mutfağa dönüşebilir. Çiftlik hayatı, doğal ortam, yeşil ve doğanın müthiş atmosferi sizin için vazgeçilmezse bu trend sizin için ideal olacaktır. Vintage, Country tarzı evlere girdiğinden beri modern ve klasiğe olan rağbette azalma gözlemleniyor. İnsanlar artık yeni mobilyalar yerine ikinci el mobilyaları elden geçirip kullanarak yeni bir akım başlatıyor.

Toprak Tencereler, Ahşap Dolaplar: Otantik Mutfak İçin Gerekli Olan Her Şey
İşe yer döşemelerinden başlayın. Fayans, mermer ve seramikler yerini ahşaba bırakıyor. Kullandığınız ahşap suya, neme ve buhara dayanıklı olmalı. Üstelik yağ vb. zorlu kirlerin oluşma ihtimaline karşı temizliği kolay, dayanıklı bir ahşap seçmelisiniz. Vintage yani ikinci el ürünler kullanmaya özen gösterin. Yer zemininde doğal taşta kullanabilirsiniz. Mutfağınız yeterince büyükse dikdörtgen büyük bir masayı mutfağınızda kullanabilirsiniz. Ahşabı eskitilmiş modeller daha uygun olacaktır. Vintage ürünler için mağazaları dolaşmanıza liralar harcamanıza gerek yok. Annenizin veya yakın çevrenizin eski, artık kullanmadığı ürünleri elden geçirebilirsiniz. Duvarlarınızda eski siyah beyaz fotoğrafları eski çerçevelerde asın. Son zamanlarda hemen her yerde satılan seramik çerçevelerden de kullanabilirsiniz ama resimlerin siyah beyaz olması istediğiniz ortamı size sunacaktır. Tezgâh duvarınıza taktıracağınız bir rustiğin üzerine mutfak araç gereçlerinizi ve kupaları asın. Modern dolaplar yerine ahşap eskiyi andıran mutfak dolaplarını tercih edin, beyaz rengi kullanabilirsiniz. Tezgâh altında ve tezgâh yanı dolaplarda camlı dolaplar kullanabilirsiniz. Mutfak duvarının bir bölümüne kiremit dekorasyonu yaptırabilirsiniz. Çiçekli bir perde, bakır kaplar, toprak tencereler, eski bir radyo ile otantik mutfağınız tamam olacaktır! Halı yerine kilim ve otantik bir avize ile istediğiniz otantik atmosfere ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top