facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Orta Sehpaları Yerleştirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Orta Sehpaları Yerleştirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Orta Sehpaları Yerleştirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Evlerimizin salon dekorasyonları için vazgeçilmez olan orta sehpaları seçerken birkaç önemli hata yapmaktayız. Bu hatalar sonucunda hem evlerimizde ki alanları öldürür hem de dağınık bir hava katarız. Bu sebeple yapacağımız birkaç mantıklı hareket ile evlerinizde sizlerde gayet şık ve rahat sehpa modelleri tercih edebilirsiniz. Yapılan en büyük hata evlerinizi ve salonlarınızı tanımadan aldığınız sehpalardır. Bunların sıkça karşılaştığı yerler genelde büyük salonlardır. Salonlar büyük diye hanımlar direk olarak ortaya bir sehpa alırlar. Ancak bu son derece yanlıştır. Aldığınız sehpa nedeniyle büyük olan salonunuzu küçültür ve ortada ki alanı tamamen öldürürüz. Böylece büyük bir salona sahip olmanın hiçbir anlamı maalesef kalmaz. O yüzden orta sehpa seçiminde biraz seçici olmanız gerekir.

Orta Sehpa Tercihi Neye Göre Belirlenmelidir
Bu ürünleri seçerken ilk olarak salonunuza hakim olacaksınız. Eğer bilinçsizce bir ürün alırsanız maalesef bu ürünü tam verimle kullanamazsınız. Sehpa alırken ilk olarak mobilya modellerine göre tercih yapmanız gerekir. Eğer bir köşe takımına sahip iseniz o zaman bu ürünlerden kullanamazsınız. L tarzı köşe takımları genelde evlerin tam köşe tarafına konulmaktadır. Bu nedenle ortaya bir sehpa koymanın hiçbir anlamı yoktur. Bu sebeple bu köşe takımları için sehpa almanıza gerek yoktur. Sehpa yerine alacağınız zigon tarzı sehpalar işinizi rahatça görmektedir. Eğer normal bir oturma takımınız varsa o halde oturma takımının modeline göre seçim yapmalısınız. Ahşap bir oturma takımına sahipseniz o zaman bacakları ve üst bölgesi ahşap bir sehpa tercih etmeniz fayda vardır. Eğer mobilyalarınız tamamen ahşap değil ise o zaman yuvarlak ya da dikdörtgen cam sehpalar tercih edilebilir. Ancak evlerinizde küçük çocuklar var ise bu sehpalar zararlı olabilir.

Sehpa Fiyatları Neye Göre Değişir
Sehpa model fiyatları tasarımlara ve kullanılan malzemeye göre değişir. Cam modellerde genellikle sehpaların ayakları pirinçten elde edilen özel bir madde ile yapılır. Bu madde son derece sağlam ve güvenlidir. Bu yüzden en çok tercih edilen model budur. Bu yüzden bu model diğerlerine göre biraz daha pahalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top