facebook
Anasayfa / Ofis Dekorasyonu / Ofis Perdeleri Nasıl Olmalıdır?
Ofis Perdeleri Nasıl Olmalıdır?

Ofis Perdeleri Nasıl Olmalıdır?

Günün getirdiği her yenilikten kullanılmaya başlayan her teknolojiden ofis dekorasyonları da nasibini alıyor. Ofislerde kullanılabilecek, yaşamı kolaylaştıran birçok taze fikir var. En çok ta ofis perdeleri bu yeniliklerden olumlu yönde gelişti.

Ofis perdesi deyince eskiden akla tül ve benzeri kumaştan yapılmış pek de bakımlı olmayan evler kadar sık temizlenmeyen itici nesneler gelirdi akla. Şimdilerde teknolojinin geldiği son noktayla birçok farklı ve kullanışlı seçenek mevcut.

Ofis Perdeleri

Stor Perdeler

Tavana ya da pencerenin hemen üstüne sabitlenen stor perdeler, Polyester kökenli silinebilir kumaştan yapılıyor. Zincirli bir mekanizmayla yukarıdan aşağıya kapanıp açılabiliyor.

Zebra Perdeler

Hem tül hem kalın kanvas ya da keten kumaştan çizgili bir şekilde dokunarak üretilen zebra perdeler yine tavana sabitleniyor. Zincirli mekanizması ayarlanarak ister tül ister güneşlik olarak kulanım olanağı sağlıyor. Aşağıdan yukarıya dikey yönde açılıp kapanabiliyor. Yılda bir kere profesyonel temizlik gerektiriyor.

ofis-dekorasyonu

Jaluzi Perdeler

Dikey alüminyum, ahşap veya plastik plakaların birleştirilmesiyle yapılmış perdelerdir. Kolay temizlenebilmesi en önemli avantajıdır. Yatay pozisyonda açılıp kapanıyor.

Motorlu Perdeler

İster yatay yönde açılsın, ister dikey yönde açılsın,  bütün perde çeşitlerine uygulanabiliyor. Perdenin kumanda ve buton yardımıyla zahmetsizce açılıp kapanabilmesini sağlıyor. Özellikle açmak için ulaşımın zor olduğu yüksek pencerelerde ve cam tavanlarda motorlu ofis perdeleri, büyük kolaylık sağlıyor.

Ofis Perdesi

Projeksiyon Perdesi Olarak Da Kulanılabilen Stor Perde

 Bu perdeler özel ışığı geçirmeyen bir kumaştan üretiliyorlar. Toplantılarda projeksiyonun cama yansıtılmasına olanak sağlayarak ofis dekorasyonunda avantaj sağlıyorlar.

Stor, Zebra ya da jaluzi ofis perdesi olarak hangisine karar verirseniz verin; kumaş perdelere oranla hem yer kaplamaması hem kullanım kolaylığı hem de temizlik ve bakımının kolay yapılabilmesi bu perdelerin ofis dekorasyonu için daha ideal seçenekler olduğunu doğruluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top