facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Ofis Mobilyaları Seçerken Dikkat Edilecekler
Ofis Mobilyaları Seçerken Dikkat Edilecekler

Ofis Mobilyaları Seçerken Dikkat Edilecekler

Ofis dekorasyonu için en önemli ve en dikkat edilmesi gereken nokta mobilya seçimidir. Dekorasyonda ofis mobilyaları seçerken günümüzün modern şartlarına uygunluk kadar ofis ortamının çalışma koşullarına elverişli olması da önemlidir. Hem rahat, hem şık, hem de ofis ortamına uygun ofis mobilyaları seçerken dikkat edilecek noktalar ise şöyle;

  • Ofis dekorasyonunda masa, sandalye ve misafirlerinizi ağırlamak için şık bir koltuk takımı ile sehpa seçimi yapmanız yeterli olacaktır.
  • Ofis ortamı için seçeceğiniz mobilyalarda öncelikle mobilyaları kullanacağınız ortamla renk uyumu yaratmanız gerekir. Ancak burada çalışma yaşamını engellemeyecek, dikkati dağıtmayacak ve mümkün olduğu kadar sade renkleri seçmek daha doğru olacaktır.
  • Ofis mobilyaları seçerken açık renklerden kaçınmanızı öneririz. Elbette ki açık renkler kullanmayı isteyebilirsiniz. Fakat açık renk mobilyaların çabuk kirlenme özelliğini aklınızda bulundurmalısınız.
  • Ortama resmi bir hava katmak istiyorsanız ofisler için hazırlanmış özel deri mobilyaları tercih edebilirsiniz. Deri koltukların rahatlığını ofis ortamına taşımak son derece isabetli bir seçim olacaktır.
  • Eğer ofisiniz için deri koltuklar almayı düşünüyorsanız yaz aylarında deri koltukların terletici etkisini de göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Ofis mobilyaları seçimi yaparken olumlu ve olumsuz yönlerini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
  • Sık sık mobilya değişimi yapmayı düşünmüyorsanız ofis mobilyalarınızı dayanıklı ve kaliteli modeller arasından seçerek uzun yıllar planlamayı da düşünmelisiniz.
  • Ofis ortamlarında gün aşırı temizlik yapma fırsatı olmayabilir. Bu aşamada temizlik açısından kolay modellere yönelmenizde de fayda var. Sürekli kirlenen ve aşırı leke toplayan mobilyalar sizin için uygun olmayacaktır.
  • Hem çalışanlarınızın, hem de iş ortamınızın verimliliğini artırmak istiyorsanız şık modeller arasından tercihler yapabilirsiniz. Ofisler için özel olarak üretilen parçalar da sizin için ideal bir seçim olacaktır.
  • Ofis dekorasyonu için bilhassa kahverengi, siyah ve beyaz tonları en çok tercih edilen renklerdir. Ancak siz ofisinizde daha rahat, renkli ve şık bir görünüm oluşturmak istiyorsanız renkli sandalyelerle bu amacınıza ulaşabilirsiniz. Farklı renk seçeneklerine sahip rahat ve kullanışlı sandalye modelleri ile ofisinizi renkli ve canlı bir çalışma ortamı haline dönüştürebilirsiniz.

Bir yorum

  1. Mobilyaların hepsi gerçekten güzel. Ofisimiz için tercih edilebilir güzellikte..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top