facebook
Anasayfa / Ofis Dekorasyonu / Ofis Dekorasyonunun İncelikleri
Ofis Dekorasyonunun İncelikleri

Ofis Dekorasyonunun İncelikleri

Ofisler İşlerin yürütüldüğü ve kurumsal ya da kurumsal olmayan firmaların işlemlerinin gerçekleştirildiği ortamlardır. Bu sebeple yapılan işin çeşidine göre ofiste korozyona yapılmalıdır. Mobilya seçimi ofisin bulunduğu yere, ofiste uygulanacak olan temaya, modern yada klasik çizgi üzerinde gerçekleştirilmelidir. Bunun sebebi müşteriler üzerindeki etkisinin büyük olmasıdır. Ofisinize ilk gelen müşterinin üzerinde bırakılan intiba yalnızca sizinle olan iletişiminde değil ofisin dizaynı ile de belirlenir. Örneğin dağınık ya da uyumsuz bir ofis kişilerin O iş yerine tekrar gelmemesi yönünde bir istek uyandırabilir.

Hizmet Kitlesi ve Ofis Dekorasyonu
Hizmet ettiğiniz yaş grubu ofis dekorasyonunda oldukça önemlidir. Örneğin çocuklar üzerinde bir işe sahipseniz kullandığınız ofisin Çocuklara hitap eden bir yönünün bulunması gerekmektedir. Çocukların dikkatini çekmeyi başaracak tasarımlar gerçekleştirilmelidir. Yetişkinlerin İş gruplarında çalışmalar gerçekleştiriyorsanızİletişim halinde bulunduğunuz kesimlerin yaşam Standartlarında ofis tasarımları gerçekleştirmelisiniz. Siz hizmet üzerine bir işte çalışıyorsanız ofisiniz müşteriye rahat ettirecek ve uzun süre orada zaman geçirebilmesini sağlayacak konforda olmalıdır. Ofise girer girmez geri çıkma isteği uyandırmamalıdır. Yaptığınız işe uygun aksesuarlar, tablolar ve görseller müşteride olumlu bir izlenim yaratacaktır.

Ofis Dekorasyonunda Renk Seçimi
Reklamlara dikkat ettiyseniz ünlü markaların amblemleri daima dikkat çekici renkler olmuştur. Bunun sebebi müşterinin dikkatini çekerek markaya talep halinde bulunmasıdır. Ofis dekorasyonlarında da bu mantık uygulanmalıdır ve müşteri renklerin enerjileri kullanılarak ofisten daha çok yararlanması sağlanmalıdır. Kasvetli havadan uzak durulmalı ve canlılığını olduğu tasarımlar belirlenmelidir. Böylece müşteri mekanda kendisini iyi hissederek tekrar gelme arzusunda olur. Bu gibi ayrıntılar önemsizmiş gibi görünse de İşgücünün artmasında, müşteri yoğunluğunun artmasında ve ker oranının artmasında oldukça etkilidir. Mor, kırmızı, turuncu gibi renkler canlı ve parayı, cesareti, özgüveni çağrıştıran renklerdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top