facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Ofis Dekorasyonu İçin Öneriler
Ofis Dekorasyonu İçin Öneriler

Ofis Dekorasyonu İçin Öneriler

Ev dekorasyonu daha çok kişisel zevkleri ve zengin seçenekleri içerebilmektedir. Oysa ki ofis dekorasyonu dediğimizde kişisel zevkler en sade halinde ön plana çıkarabilmektedir. Abartıdan ve aşırılıktan uzak olan ofis dekorasyonlarında daha çok çalışma alanına uygun fikirler kullanılabilmektedir. İş yaşamının resmiyetine ve iş koşullarına hitap eden dokunuşların yer aldığı ofis dekorasyonlarında çalışanların motivasyonunu artırıcı fikirler de son derece önem taşımaktadır. Bu yazımızda sizlere ofis dekorasyonu için öneriler sunarak ofisinizi hem zevkinize uygun, hem de iş yaşamına uygun bir şekilde nasıl dekore edebileceğinizden bahsedeceğiz.

Avangard Ofis

  • Ofis dekorasyonu deyince aklımıza ilk olarak masa, sandalye ve dolap geliyor. Ne de olsa iş ortamının vazgeçilmezi olan bu mobilyaları ne kadar kullanışlı ve fazla yer kaplamayacak şekilde tercih ederseniz hareket alanı da o kadar rahat ve fazla olacaktır. Rahatça hareket edilemeyen ofisler hem performansı etkileyecek, hem de ortamın boğucu olmasına neden olacaktır. Bu nedenle mobilyalarınızı mekanın genişliğine uygun büyüklükte tercih etmeniz önemlidir.
  • Ofis ortamında evde kullandığınız gösterişli ve abartılı aynalara yer vermekten kesinlikle kaçının. Çünkü iş ortamında kullanılan aynalarla mekanı geniş göstermek isterken ortamın kalabalık ve kargaşalı görünmesine neden olarak çalışanlarınızın dikkatinin dağılmasına yol açabilirsiniz.
  • Ofisinizde gözü yormayacak sade tablolara ya da iç açıcı canlı çiçeklere yer verebilirsiniz. En azından sade bir dekorasyona sahip olan ofisinize çiçekler ile canlılık katabilirsiniz. Ancak çiçek seçiminde de aşırı ve renklilikten kaçınmanız gerekir.
  • Ofis aydınlatması seçerken beyaz rengi tercih etmeye özen gösterin. Özel ışıklandırmaları tercih edebilir, dilerseniz her masanın üzerine de minik aydınlatıcılar yerleştirebilirsiniz. Çünkü çalışma ortamlarında aydınlık bir ortam yaratmak son derece önemlidir.
  • Ofis dekorasyonu için öneriler kısmında sizlere beyazı hakim renk olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte açık renklerin kullanılması da ofisinizdeki performansı artıracaktır. Ancak göz yorucu ve uçuk renklerden kaçınmanızı da tavsiye ederiz.

İş ortamlarınızı daha çok çalışma alanınıza uygun dekore etmenizi öneririz. Eğer kalabalık bir çalışma ortamı dekorasyonu yapılacaksa mekanda bütünlük ve uyum kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Bir yorum

  1. Kıskandım desem yeridir, ofis dekorasyonu için harika tasarımlar bunlar. Fiyatları belki biraz tuzludur ama imkanı olanların böyle güzel ofis mobilyalarını kaçırmaması gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top