facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Nostaljik ve Trend Dekorasyon Tarzları
Nostaljik ve Trend Dekorasyon Tarzları

Nostaljik ve Trend Dekorasyon Tarzları

Evinizin her odasında, iş yerinizde, ofisinizde kısacası her yerde uygulanabilecek dekorasyon tarzlarını bilmeli, odalarınızın havasına hava katacak hangi dekorasyon tarzı size uygun bilmeli, ona uygun seçimler yapmalısınız.

Gittikçe yayınlan dekorasyon tarzlarını sizler için araştırdık. Retro, bohem, gotik, klasik, vintage, country dekorasyon tarz isimlerinden bazıları.

Nostaljik Mutfak

Moda Dekorasyonları
Geçmiş zamanın ev dekorasyon tarzları nelerdir derseniz cevabımız şöyle olacaktır. Retro tarz, eğlenceli, çok renkli, çılgın desenlerle, mobilyalarla, renklerle kendini gösteren bir tarz. 1970’lerin modası retro stili günümüzde de oldukça yaygın artık, cıvıl cıvıl evlerin modası haline gelmiş.

Retro Mutfak Dekorasyonu

Fuşya, kırmızı  ve sarı renkler hakim. Klasik tarz, rahatlık, geleneksellik, ahşap tarz kapılar ve mobilyalarla kendini gösterir. Kahverengi ve krem renk mobilyalarla kendini gösterir. Modern tarz, sade, gösterişten uzak, ışıltısız ve genellikle beyaz ve mavi renklerinden oluşur, halılar ise geometrik desenlerden oluşur.

Vintage Dekorasyon Vintage Mutfak Dekorasyonu

Bohem tarz, zıtlıkların uyumudur, çeşitli renk, desenler bir arada kullanılır. Vintage tarzı, çok renkli tasarımlardan oluşur, birçok renk bir arada kullanılır, turuncu, pembe, mavinin tonları eşsiz uyum yakalar, nostaljik görünüm sağlar.

Günümüzün Trend Dekorasyonları
Moda dekorasyon stilleri nelerdir bakalım; Country tarzı, sıcak, asil, rahat ve doğal kumaştan oluşur. Ahşap mobilyalar, şömineler, sarı, kahve, mavi tonları asıl renkleridir. Canlı çiçekler, doğal taşlar, parkeler kullanılır.

Minimalist tarz, aşırı mobilya kullanımını reddeder, gereksiz hiçbir şey olmamalı sade ve şık olmalı der. Rustik tarz, ahşabın işlenilmeden kullanılmasını öngörür, döşemeler dikkat çeker, köy, kırsal hayatına uygundur, doğaldır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top