facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Nasıl Yapılır: Artan Kumaşlardan Püsküllü Yastık Yapımı
Nasıl Yapılır: Artan Kumaşlardan Püsküllü Yastık Yapımı

Nasıl Yapılır: Artan Kumaşlardan Püsküllü Yastık Yapımı

Dekorasyon mağazalarında satılan birçok ürün, basit uygulamalar ve birkaç malzeme ile evinizde yapılabilecek oldukça basit tasarımlardır. Bu tasarımları evinizde oldukça az bir maliyet ile tasarlayabilir ve ev dekorasyonunuza farklı ve tarz duracak dokunuşlar yapabilirsiniz. İşte bu uygulamalardan biri olan ve birçok ünlü dekorasyon mağazasının koltuklarını süsleyen bir tasarımın yapılışı bu yazımızın ana konusunu oluşturmaktadır. Hem çok basit bir uygulama ile yapılabilen, hem de sezonun püskül modasına uyum sağlayan güzel bir yastık tasarımı: artık kumaşlardan püsküllü yastık yapımı

Kendin-Yap: Artık Kumaşlardan Püsküllü Yastık Yapımı
Yastıklar, ev dekorasyonunda adeta altın çağını yaşamakta. Desen desen, renk renk yastık ve kırlentler; koltuklarınızı ve iç mekân dekorasyonunu zenginleştirirken, ortama rahat ve salaş bir hava da katacaktır.

Peki, sezonda birçok ünlü dekorasyon mağazasında gördüğümüz püsküllü yastıkları evde kendiniz yapmaya ne dersiniz? İşte malzemeler…

Eski Elbiseler Nasıl Değerlendirilir

*Koltuklarınızın üzerine kullanacağınız sayıda kırlent (beyaz renk ya da tek renk seçeneği ile)

*Artık kumaşlar (renk ve desen çeşitliliği olarak en az 4-5 desen ve renk)

*Kalem

*Makas

* Bardak

* Toplu iğne

Nasıl Yapılır?

1.ADIM: Bardağı kullanarak kumaşların arkasına kalem yardımı ile yuvarlak şablonlar oluşturun. Oluşturduğunuz yuvarlak şablonları, çizgiler üzerinden kesin.

Artık Kumaşları DeğerlendirmeKumaşlardan Püsküllü Yastık Yapımı

2.ADIM: Yuvarlak kumaş parçalarınızı önce yarıya, ardından tekrar yarıya olacak şekilde katlayın. Görüntü üçgen görünümüne dönecek. Bu görüntü oluşunca toplu iğneyi kumaşın ortasından geçirerek kumaşı bu görüntüde sabitleyin.

Artan Kumaşlardan Yastık Yapımı

3.ADIM: Bütün kumaş parçalarına bu işlemi uygulayın ve farklı renk ve desenlerde üçgenler elde edin.

Eski Kumaşlardan Püsküllü Yastık Yapımı

4.ADIM: Oluşturduğunuz kumaş üçgenleri toplu iğne ile, toplu iğne yine ortaya gelecek şekilde yastığa tutturun.

Eskimiş Kumaşlardan Yastık Yapımı

5.ADIM: İğneleme işlemi bittiğinde dikiş makinesi ile en tepeden başlayacak şekilde düz, paralel bir çizgi ekseninde dikişinizi tamamlayın. Amaç toplu iğne ile yastığa sabitlediğiniz kumaş püskülleri tepe noktalarından dikiş makinesi yardımı ile yastığa sabitlemektir. Böylece kumaş püsküllerin sadece tepe noktası sabit kalacak, ortası ve alt kısmı sallanarak istediğimiz hareketli görüntüyü oluşturacaktır.

Eski Kumaşlardan Ne Yapılır

Yastığınız hazır, keyifle kullanın!

Kendin Yap Püsküllü Yastık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top