facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Mutfaklarında Pembe Kullanmak İsteyenlere 3 Öneri
Mutfaklarında Pembe Kullanmak İsteyenlere 3 Öneri

Mutfaklarında Pembe Kullanmak İsteyenlere 3 Öneri

İzlanda’da yapılan bir istatistik sonucu çoluk çocuk, genç yaşlı her bireyin gün boyu “en az dört kere” mutfağa girdiği tespit edilmiş. Bu önemli ortak paylaşım alanı adına yapılan diğer istatistikerde ise, mutfaklarda en çok kullanılan renk kırmızı seçilmiş. Fakat aynı istatistiğin sonuçlarına bakıldığında, bu rengin şiddet içerdiği ve bu nedenle mutfaklarda asabiyet duygularının canlandığı görülmüştür.

Daha önce, kırmızının iştah açıcı bir renk olduğunu ve bu nedenle de mutfaklarda çokça tercih edildiğini söylemiştik. Fakat bu istatistiklere bakılıp gerekli araştırma yapıldığında, kırmızının asabiyete meyil verdiği konusundaki gerçeklik payının yüksek olduğunu gördük.

Biz de, içinde iştah açıcı rengin tonunu barındıran, fakat bu rengi yumuşatan en güzel tonu seçtik ve mutfaklara uyarladık. Peki sizce bu renk ne? Kırmızı ve beyazı karıştırmak zor olmasa gerek.. Elbette pembe!

Pembe rengin mutfaklarda çok rahatlatıcı bir havası olduğunu, bu fotoğraflara baktığınızda bile içinize bir hoşluk kattığını hissederek anlamışsınızdır. Bu nedenle, pembe mutfak isteyenlere üç öneride bulunmak istiyorum:

1-Eğer mat mutfak dolapları kullanıyorsanız, duvarlarınızın pembe olduğu durumda dolaplarınız beyaz; duvarlarınızın beyaz olduğu durumda ise dolaplarınız pembe ve tonlarında olmalı.

2-Dolap seçiminde lâke veya parlak ahşap kullanıyorsanız, mutlaka duvarlarınızda da dolaplarınızda da tonları farklı olmak şartıyla pembe kullanmalısınız.

3-Pembe lâke mutfak dolabı kullanıyorsanız, mutfaklarınızda mutlaka fazla sayıda aydınlatma kullanmalısınız..

Bir yorum

  1. Hepsi pamuk şeker gibiii çok gğzel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top