facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Mutfaklarda Değişim Zamanı: Country Tarz Mutfaklar
Mutfaklarda Değişim Zamanı: Country Tarz Mutfaklar

Mutfaklarda Değişim Zamanı: Country Tarz Mutfaklar

Ev dekorasyonunda özellikle son dönemlerde counrty tarz trendinin artan bir ilgi ile takip edildiğini görmekteyiz. Evin her alanında counrty tarzında dekore edilmiş mekanlar ile hem şık hem de oldukça samimi ve zarif alanlar oluşturmak mümkündür. Country dekorasyon tarzının en çok uygulandığı mekânlardan birisi de mutfaklardır.

Mutfak dekorasyonunda; modern mutfak dekorasyonlarının yanında country tarz mutfak modellerinin de son yıllarda en çok tercih edilenler arasında yer aldığını söylemek mümkün. Özellikle evinde ferah bir hava estirmek ve yazlık ev dekorasyon tarzını da sevenler için beyaz renkli counrty tarz mutfak modelleri en ideal seçimlerden birisi olmaktadır.

Beyaz Country Mutfak Modelleri

Peki, country tarzda dekore edeceğiniz bembeyaz bir mutfağınızı hangi renkler ile desteklemelisiniz? İşte beyaz country tarz mutfak dekorasyonuna ait ipuçları…

Hem Country Hem Modern Hem Natürel
Country tarzında dekore edilmiş beyaz bir mutfağı, siyah renk veya ahşap renkler ile birlikte dekore edebilirsiniz. Beyaz renk bir country dekorasyon tarzı mutfağı siyah renk ile birlikte kullandığınızda modern çizgiler yaratabilirsiniz. Aynı mutfağı ahşap renkler ile birlikte kullandığınızda ise daha doğal ve natürel bir dekorasyon etkisi yaratabilirsiniz.

Country Tarz Mutfaklarda Klasik Kulplar
Dekorasyonla ilgisi olanlar, belirli bir dekorasyon tarzı yaratırken büyük parçaların önemli olduğu kadar küçük detayların da aynı oranda önemli olduğunu bilirler. Bu sebeple country tarzda bir mutfak dekorasyonunda küçük detaylara da önem göstererek mutfağı daha şık bir hale getirebiliriz. Kullanılacak kulplarda klasik tarz kulplar seçmek, ahşap malzemelerden yapılan objeler veya hasır malzemeler ile hareketli ve şık bir mutfak dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Camlı Dolaplar
Country tarzında dekore edilmiş bir mutfaktan bahsediyorsak; gözümüzün önüne ilk gelen görüntü camlı dolaplar olacaktır. Country mutfaklarda özellikle camlı üst dolap kapakları tercih etmek önemli bir detaydır. Eskitme mobilya kulpları da country mutfak dekorasyonunda olmazsa olmaz detaylardan biri olarak gösterilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top