facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfaklarda Ahşap Tezgah Kullanımı ve Örnekleri
Mutfaklarda Ahşap Tezgah Kullanımı ve Örnekleri

Mutfaklarda Ahşap Tezgah Kullanımı ve Örnekleri

Mutfaklarda çeşitli tezgahlar kullanılmaya başlandı. Bir dönem yalnızca mermer kullanılırken, şimdiler de ise mermerin yerini bir çok farklı malzemeler aldı. Mutfaklar için en şık ve doğal bir görünüm yansıtan ahşap tezgah örnekleri hakkında bilgileri sizler için derledik.

Ahşap Tezgah Kullanımı Kolay mıdır?

Mutfak tezgahı denilince ilk olarak temizliği düşünülmektedir. Güzelliğinin yanı sıra kolay temizlenebilir olması en büyük avantajdır. Mermer tezgah kullanımının azalmasının en büyük nedenlerinden biri temizlik problemleriydi. Temizliğinin oldukça zor yapıldığı ve lekelerin iz bıraktığı mermerler yerine çok şık görünüme sahip ahşap tezgahlar kullanılmaya başlandı. Ahşap tezgahlar üzerinde kullanılan koruyucu kaplama malzemesi sayesinde çok kolayca temizlenebilmektedir. Temiz mutfağı gösteren en önemli detaydır tezgahlar. Bu yüzden de kolay temizlenebilen ve ışıltısını kaybetmeyen, yıpranmayan ahşap tezgahlardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Ahşap tezgahlar, lüks görünümüyle de mutfağınızın kaliteli bir dekorasyona sahip olmasını sağlamaktadır.

Ahşap Tezgahlar ile Mutfak Dolaplarının Uyumu

Ahşap tezgah modelleri, soft renkli mutfak dolapları ile uyum sağlamaktadır. Karışık renklere sahip mutfak dolapları için kesinlikle önerilmemektedir. Ağırlıklı olarak beyaz vintage model mutfak dolaplarıyla kullanılmaktadır. Beyaz mutfak dolapları ile ahşap tezgahın uyumu göz alıcı bir şıklığa sahiptir. Beyaz mutfak dolaplarının yanı sıra, açık pembe, siyah, gri gibi mutfak dolabı renkleriyle de hoş bir kombin oluşturmaktadır.

Ahşap Tezgah Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ahşap mutfak tezgahlarının uzun ömürlü olması kalitesine göre değişmektedir. Tamamen doğal olan ahşaplar doğru biçimde hazırlanmaz ise çürümeye yüz tutar. Bu yüzden de dayanıklı ve gerekli önlemlerin, kaplamaların yapıldığı ahşap tezgahlar tercih edilmelidir. Ahşap tezgahları uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, kesinlikle güvenilir yerlerde hazırlatmalısınız. Tezgahta kullanılacak ağacın kalitesi oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kaliteli olmayan ağaçlar kısa süre sonra deforme olmaya başlayacaktır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top