facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Mutfaklar için Dekoratif Pratik Fikirler
Mutfaklar için Dekoratif Pratik Fikirler

Mutfaklar için Dekoratif Pratik Fikirler

Fonksiyonel ve pratik bir mutfak herkesin ihtiyaç duyduğu bir durumdur. Özellikle ev kadınlarının gününün büyük bir bölümünü geçirdiği mutfakların fonksiyonel özelliklerde olması tavsiye edilmektedir. Bu yazımızda yer verdiğimiz dekoratif fikirler ile siz de fonksiyonel bir mutfak dizaynı oluşturabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıran ve bir o kadar da estetik görünümü ile dikkat çekecen pratik mutfak dekorasyonlarına göz atabilirsiniz.

Sürgülü mutfak dolapları

Sürgülü dolaplar artık sadece yatak odalarında değil, mutfaklarda da kullanılmaya başlandı. Yer tasarrufu ile birlikte şık görüntüsüyle göz dolduran sürgülü mutfak dolapları, kesinlikle modern tasarımların en son noktası diyebiliriz. Sürgülü mutfak dolabı tasarımı sayesinde mutfağınızın bir duvarını komple raf yapabilirsiniz. Üzerine kaplayacağınız sürgü fonksiyonu ile çok şık ve göz yormayan bir görünüm oluşturabileceksiniz.

surgulu-mutfak-dolaplari

Kara tahta estetiği

Kara tahta dekorasyonu evlerin bir çok alanında kullanılmaya başlandı. Özellikle de mutfak dekorasyonuna farklı bir boyut ve şıklık kazandıran kara tahta dekorasyonu, estetik görünümüyle dikkat çekiyor.

mutfaklarda-kara-tahta-dekoru

L şeklinde yerleşim

L şekline sahip olan mutfak dekorasyonları, diğerlerine göre daha kullanışlı çözümler sağlamaktadır. L tipinde üretilen mutfak tezgahıyla da daha fazla kullanım imkanına sahip olursunuz.

l-seklinde-mutfak-modelleri

Pratik yemek alanı

Yemek odaları ve yemek masaları bir evin olmazsa olmazıdır ancak, mutfağınızda da 2 sandalyelik pratik yemek masasına da mutlaka yer vermelisiniz. Küçük atıştırmalıklar, 2 kişilik sabah kahvaltısı ya da akşam yemekleri için ideal bir kullanım alanı sağlayan pratik yemek alanlarını mutlaka oluşturmalısınız. Her zaman yemek odasına malzeme taşımaktansa, mutfağınızdaki pratik yemek masasında öğününüzü geçirebilirsiniz.

pratik-mutfak-yemek-masalari

Tek ayaklı açılıp kapanabilen masa

Açılıp kapanan masalar, özellikle de küçük mutfaklar için büyük bir kurtarıcı olmaktadır. Açılıp kapanan masalar ile modern ve kullanışlı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

acilip-kapanan-mutfak-masalari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top