facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Mutfaklar için Ada Tezgah Fikirleri
Mutfaklar için Ada Tezgah Fikirleri

Mutfaklar için Ada Tezgah Fikirleri

Ada tezgahlar ile gurme yemekler ya da pratik yemeklerinizi hazırlamak daha konforlu olacaktır. Atıştırmalık zamanlarında bir yemek masası görevi de görebilen ada tezgahlar, kendi ülkemizde de yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlandı. Mutfak dekorasyonu için ilham alabileceğiniz örneklerden oluşan galerimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Merkezi Lavabo

Akşam yemeklerinizi daha kolay biçimde hazırlamak istiyorsanız, ada tezgah ortasına bu şekilde bir lavabo koydurabilirsiniz. Oldukça pratik bir kullanım imkanı sağlayacağından emin olabilirsiniz.

ada-tezgahli-beyaz-renk-mutfak

Uzun Masa

Tezgah yerine de kullanılabilecek olan uzun bir masayı da mutfağınızın tam ortasına koyabilirsiniz. Tezgah olarak kullanacaksanız eğer, çizilmelere karşı dayanıklı bir masa tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

mutfak-ortasina-uzun-masa

Modern Block Tezgah

Mutfak tezgahınızın tasarımı dışında, ahşap formda hazırlatabileceğiniz bu tezgahı aynı zamanda bar masası olarak da kullanabilirsiniz. Masa tezgah üzerine yerleştireceğiniz aydınlatmanın da dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

mutfak-icin-tezgah-masa-ahsap

Hem Tezgah Hem Depolama

Mutfağınız için hazırlatacağınız ada tezgahınızı bu şekilde bir depolama alanı olarak da tasarlatabilirsiniz. Mutfak dolabı ve rafı şekli verebileceğiniz ada tezgah ile mükemmel bir depolama alanı yaratabilirsiniz.

beyaz-mutfak-ada-tezgah

Muhteşem bir Kahvaltı Alanı

Küçük kahvaltılarınızı gerçekleştireceğiniz mükemmel bir masa haline de dönüştürebilirsiniz. Ada tezgahın bir bölümünü, bar tabureleri ile kullanılabilecek bir masa olarak dizayn etmenizi öneriyoruz.

mutfak-ortasinda-tezgah

Tam Bir Kokteyl Barı

Mutfağınızın ada tezgahı kenarına bu örnekte olduğu gibi bir kokteyl bar alanı yaratabilirsiniz. Eşiniz veya arkadaşınız ile birşeyler atıştırıp içkinizi yudumlayabileceğiniz harika bir alan olacaktır.

ada-tezgah-bar-masasi

Tezgah için Döşemeli Koltuk

Ada mutfak tezgahı oluştururken, bundan en maksimum kullanım alanı yaratabilirsiniz. Bu görselde olduğu gibi konforlu bir koltuk ile çok rahat bir yemek alanı oluşturmanız mümkün.

dosemeli-mutfak-koltugu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top