facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Mutfak İçin Zebra Perde Modelleri
Mutfak İçin Zebra Perde Modelleri

Mutfak İçin Zebra Perde Modelleri

Dekorasyonun eskisine oranla daha da fazla önem kazandığı son yıllarda ülkemizde, çok fazla perde seçeneği üretilmiştir. Fazla kalabalık görüntüden hoşlanmayan bayanlar, küçük olan mutfak camlarında tül ve güneşlik ayrı olmasındansa, aynı perdenin tül ve güneşlik görevi görmesini tercih etmektedir. Zebra perdelerin keteni, sateni, desenlisi, jakarlısı birçok değişik modeli bu işi görmektedir.

Dar Mutfaklar İçin Zebra Perde Modelleri
Dar alanları geniş göstermek için açık renk duvar kâğıtları ve açık renk desensiz perdeler kullanılmalıdır. Mutfak dolaplarının da açık renk tercih edilmesi gerekir. Mutfak dolaplarındaki ahşabın rengine uygun beyaz, krem rengi, açık gri, tozpembe renklerinde tercih edilen zebra perdeler, dar mutfaklarda kalabalık bir görüntüyü engelleyerek aydınlık ve ferah bir mutfak görüntüsü yaratacaktır. Mutfağına biraz renk katmak isteyen bayanlar, zebra perdelerin kenarına kullanılan fonları çok koyu olmamak şartı ile renkli tercih edebilir.

Geniş Mutfaklar İçin Zebra Perde Modelleri
Geniş mutfaklara perde seçerken, mutfak dolaplarındaki ahşabın rengi dikkate alınarak renkli ve desenli perdelerden hepsi kullanılabilir. Odanın genişliği, perdeleri daha dikkat çekici gösterecektir. Mutfaklar için üretilen, çiçek ve meyve desenli zebra perdeler mevcuttur. Genellikle sade ve koyu renk fonlar ile kullanılan desenli zebra perdelerin, desenlerinde kullanılan renkler, fonlar ile uyumlu olmalıdır. Evde balkona açılan bir mutfak kapısı mevcutsa, açılan kapının üzerine monte edilen zebra perdeler, kullanım rahatlığı sağlar.

Hangi Mutfaklarda Zebra Perdeler Fon İle Birlikte Kullanılır?
Mutfak pencereleri, genellikle küçük ve dolapların arasına sıkışmış vaziyettedir. Böyle pencerelerde perde kenarlarına fon takmaya yer olmayacaktır. Çok küçük mutfaklarda da fon kullanmak, odayı daha kalabalık ve küçük gösterebilir. Oda küçük olmasına rağmen fon kullanmak isteyen bayanlar, açık renklerde fonlar kullanmalıdır. Geniş mutfaklarda ise renkli zebra perdeler ve renkli fonlar rahatça kullanılabilir.

Bir yorum

  1. Şu İlk 3. perdeyi çok beğendim bence bulup almayalım teşekkür ederim aklıma düşürdünüz 😀

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top