facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak İçin Duvar Kağıdı Seçimleri
Mutfak İçin Duvar Kağıdı Seçimleri

Mutfak İçin Duvar Kağıdı Seçimleri

Üç boyutlu, taş desenli, İtalyan tarzı, tuğla görünümlü duvar kağıtları mutfak tezgâhınızı süslemek için harika bir iş çıkarabilir. Yalnız bu iş için biraz öneriye ihtiyacınız olacak. Örneğin simli duvar kağıtları her ne kadar güzel dursa da her mutfakta aynı etkiyi sağlayamayabilir. O halde kaliteli seçimler mutfak dekorasyonunu nasıl bütünleştirebilir, araştırmamıza hemen başlayalım.

mutfak-tezgahi-duvar-dekorasyon-model-tasarim-ornek-uygulamalari-9

Karar Vermeden Önce Dikkat
Mutfak dolaplarınızın aralarında düz duvar, fayans yada nadiren de olsa ahşap yüzeyler bulunabilir. O görünümün ne kadar iç açısı olduğunu düşünün ve yetersiz ise konumuzu okumaya devam edin. Düz renklerden oluşan dolaplarınız için karışık renk kombinasyonlarında çiçekler, çeşitli sanat eserlerinin yer aldığı resimler yada 3 boyutlu duvar sticker tarzında eklemeler yapılabilir. Eklediğimiz resimleri incelerseniz mutfak modelleri arasında aynı küçük geometrik şekillerin tüm duvarı kapladığı tarzlar size yorucu geliyorsa elemelerden bir tanesini yapmışsınız demektir.

mutfak-tezgahi-duvar-dekorasyon-model-tasarim-ornek-uygulamalari-8

Tarihi Ortam Nasıl Oluşturulur?
Ev dekorasyonunda özellikle mat renklerde dolaplara sahip olanlar için taş yada tuğla kaplamaların aradaki boşluklara eklenmesi hoş olabilir. Her yüzeyi aynı şekil ile oluşturmak zorunda değilsiniz. Davlumbaza metal görünümlü ve mutfak tezgahı çalışma alanınız için isterseniz rengârenk kaplamaları kullanabilirsiniz. Eski tarz muşamba şekillerini bilirsiniz. Rengârenk olur ve birkaç farklı şekli aynı anda sunan ürünler mevcuttur.

mutfa-tezgahi-duvar-dekorasyon-model-tasarim-ornek-uygulamalari-12

Küçük Bir Kural
Pek çok yazımızda dekorasyon fikirlerini sunarken anlatmakta fayda bulduğumuz bir şey var. Şimdi mutfağınıza girin ve hangi renklerin ağırlıklı olduğunu bir kâğıda not edin. Mutfak dolapları, tavan, zemin ve duvar bunlara dahildir. Bilgisayardan bir resim programı açın ve o renkleri bulun. Biraz açık ve koyu tonlarını yazılımda seçin. Düşünmeye başlayın ve kombinasyonları aklınızdan oluşturun. Eminiz birkaç tanesi şimdiden belirmeye başlamıştır. Bembeyaz mutfak dolabına sahipseniz duvar kâğıdının beyaz olmayacağını biliyorsunuz. Fakat bu renkte ısrar ediyorsanız beyazın üzerine işlenmiş çiçek resimlerinden oluşmasına ne dersiniz? Canlı renklerle bezenmiş ve tüm alanı kaplayacak olanlarda hoş olabilir. Daha fazla öneri eklenen galeri bölümümüzde sizleri bekliyor.

Bir yorum

  1. Merhaba beyaz tas görünümlü olan fayansmi duvar kagidimi acaba fiati ne kadar satisiniz varmi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top