facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Mutfak Depolama Çözümleri
Mutfak Depolama Çözümleri

Mutfak Depolama Çözümleri

Evlerimizin güzide bölümleri olan mutfaklarımızı hepimiz çok severiz. Fakat hepimizin ortak paydada buluştuğu bir sıkıntı var. Mutfak araçları gereçleri için mutfakta her zaman yer olmayabilir. Hemen hemen her evin sorunu olan mutfak araç ve gereçlerine bir türlü yeterli yer bulamamak aslında farklı bir pencereden bakıldığında çözülebilir bir sorundur. Hem bir türlü yetmeyen mutfak araç ve gereçleri için yer temin etmek o kadar da zor değil.

Bunun için yapacağımız şey vintage stil kaplar kutular ve kavanozlar; içlerine pekala eşya yerleştirebileceğimiz araçlardır ve mutfak araç gereçlerinin kalabalığından bir nebze olsun bizleri kurtarabilirler. Hem derli toplu görünecek bir mutfağa hem de aradığımızı kolayca bulabileceğimiz bir eşya düzenine sahip olmak için kaplar kutular ve kavanozlar  işimizi kolayca görebilir.

Bu kavanozlar da yer kaplıyor!
Elbette, çünkü yerleştireceğiniz eşyaları hokus pokus komutuyla yok edemezsiniz ama bu kaplar için raf yapabilirsiniz. Yani kutular ve kavanozlara mutfak araç gereçlerini yerleştirmek yeterli değil. Bir de bu araçları düzenli bir şekilde istifleyebileceğimiz raflara da ihtiyacımız olacak.

Büyük tencerelerim ve tavalarım var. Onları Nasıl Düzenli Bir Şekilde İstifleyebilirim?
Ada üniteler
bu iş için biçilmiş kaftan. Çok yer kaplayan ve sık sık kullanmadığınız tencere ve tavalarınızı ada ünitelerindeki çekmecelere koyabilirsiniz.

Mutfak dolaplarınızı mutfak araç ve gereçleri için bir türlü yetiremiyorsanız mutfağınızın duvarlarına raflar yapabilirsiniz. Bu raflar sık kullanmadığınız ya da hiç kullanmadığınız ama buna rağmen vazgeçemediğiniz eşyalarınızı istifleyebileceğiniz mutfak duvar rengine ve yer döşemesine uyumlu renk raflar yapmak sizi bu sorundan kurtarabilir.

Evinizin mutfağında sürekli olarak kullandığınız eşyalara diyeceğimiz yok ama hiç kullanmadığınız eşyaları mutfaktan diskalifiye edebilirsiniz. Fazla çanak tabak tencere ve tavalarınızı mutfaktan uzaklaştırarak mutfağa çok sade bir görünüm kazandıracağınız gibi aynı zamanda gereksiz ve kullanmadığınız mutfak araç ve gereçlerinden de kurtulabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Şehirler kalabalıklaştıkça evler ve doğal olarak da mutfaklar küçülüyor. Dar alanda daha çok şeyi muhafaza etmek artık çok daha önemli

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top