facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Mutfak Dekorasyonunda Renkli Borcam Modelleri
Mutfak Dekorasyonunda Renkli Borcam Modelleri

Mutfak Dekorasyonunda Renkli Borcam Modelleri

Renkler, evin her alanına girmişken; mutfaklara girmesi kaçınılmaz bir durumdur. Eşyalarda, halılarda ve perdeler renk kullanmanın yanı sıra artık mutfakta yemek pişirmek ve sunmak için kullanılan çeşitli malzemelerde de renkler kullanılmaya başlanmıştır. Böylece mutfağın genel renk uyumuna uygun dilediğiniz ürünü bulabilmeniz oldukça kolay hale gelmiştir.

Rengarenk Borcam Modelleri

Neden Borcam Kullanılmalı?
Yemeklerin pişirilmesi için en sağlıklı yöntemlerden olan fırında pişirme yönteminin vazgeçilmezlerinden olan borcamlar da renklenmiştir. Hem yemeğin sağlıklı olmasını sağlayan hem de lezzetine lezzet katan borcamların renklenmiş olması kullanıma olan rağbeti de artırmıştır. Uzun yıllardır mutfaklarda gönül rahatlığıyla kullanılan borcamlar yine eski ününe kavuşmuştur.

Borcamların renkli olması, sağlık ve hijyen açısından sizi rahatsız etmesin. Kaliteli ürünlerde zararlı maddeler içermeyen renklendirme yöntemleri kullanılmıştır. Ayrıca yine kaliteli ürünlerde renkli borcamın yıkanma süresince rengini kaybetmesi durumu da görülmez. Gönül rahatlığıyla hem mutfağınızın dekorasyonunda hem sunumlarınızda hem de pişirme yöntemlerinizde renkli borcamları kullanabilirsiniz.

Renkli borcamların artık pembe, kırmızı, mavi ve yeşil gibi tonlarını bulabilirsiniz. Henüz desenli borcam modelleri olmasa da bu renklenmenin ardından desenlerinde gelmesi pek uzun zaman almayacak gibi.

Renkli Borcamlar Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

  • Eğer mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız; ailecek yemeyi içmeyi seviyorsanız; renkli borcamlarınıza, borcamın rengine uygun tatlılar, yemekler hazırlayabilir ve masanızın üzerine kondurabilirsiniz. Örneğin; yeşil olanları nane, kırmızı olanları domates ile süsleyebilirsiniz.
  • Yalnızca yiyecek sunmak için değil; renkli borcamlara güzel minik mumluklar ve mumlar yerleştirip; masanızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak renkli borcamların içine renkli, kurutulmuş, kokulu çiçek ve bitkilerle süsleyebilirsiniz.
  • Renkli borcamın üzerine, yine uygun renklerde kurabiyelikler yerleştirip; sunumlarınızı bu şekilde yapabilirsiniz. Masanın üzerine veya tezgâha renk katmak; mutfağı renklendirmek için önemli bir adımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top