facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Mutfak Dekorasyonunda Farklılık Arayanlara: 1 Mutfak 4 Fikir!
Mutfak Dekorasyonunda Farklılık Arayanlara: 1 Mutfak 4 Fikir!

Mutfak Dekorasyonunda Farklılık Arayanlara: 1 Mutfak 4 Fikir!

Mutfak dekorasyonu, son dönemde dekorasyon severlerin ilgi ile takip ettiği alanlardan birisidir. Mutfaklar, ev içinde en çok zaman geçirilen ve en güzel sohbetlerin yapıldığı alanlardan birisi olduğundan zevkli ve farklı bir tasarım ile dekore edilmiş mutfaklar, eve gelen misafirleriniz açısında da hemen fark edilecektir.

Mutfak dekorasyonunda ilgi çekici ve farklı tasarımlara imza atmak isteyenler, uçuk rakamlar harcamadan, farklı dekorasyon fikirlerini mutfaklarında uygulayarak nokta atışı ile mutfak dekorasyonunu zenginleştirebilirler.

Mutfak Sedir

İşte size mutfak dekorasyonunuzu zenginleştirecek ve farklılaştıracak dekorasyon fikirleri…

1.Köşe Takımı Yerine Sedir
Mutfak dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyenler için oldukça basit gözüken fakat dekorasyon alanındaki etkisi oldukça büyük olan bir uygulama: sedir kullanımı.

Mutfakta köşe takımını ya da ayrı bir oturma grubunu sevenler için köşe takımı yerine kullanılan küçük sedirler oldukça popüler bir kullanımdadır. Mutfakta köşe takımı yerine sedir kullanmak, hem alandan tasarruf sağladığı gibi, hem de çok özgün ve şirin bir tasarım ortaya çıkmasını sağlıyor.

Mutfak Sedir Modelleri Mutfak Dekorasyon Örnekleri

 2.Tezgâh ışıklandırması
Mutfak dekorasyonunda değişikliğe imza atmak isteyenler için, oldukça basit bir fikir: tezgâhları ışıklandırın. İsterseniz tezgâh arkasına isterseniz de tezgah altına yapacağınız ışıklandırma ile mutfağınıza farklı bir görüntü kazandırabilirsiniz. Tezgâh ışıklandırması yaparken; turuncu ve tonları gibi sıcak bir renk seçerseniz mutfağınıza daha samimi bir hava kazandırabilirsiniz.

Mutfak Işıklandırması Mutfak Tezgahı Işıklandırma

3.Çıplak tuğla
İşte endüstriyel mutfak trendi ile hayatımıza giren yeni bir uygulama: çıplak duvarlar. Bu uygulamada duvarlar belirli bir kısımda çıplak bırakılarak farklı ve iddialı bir mutfak dekorasyonuna imza atılabilir.

Tuğla Görünümlü Mutfak Tuğla Dekorlu Mutfak

4.Renkli mobilyalar
Mutfak dekorasyonunda farklılık arayışında iseniz; mutfağınızın havasını değiştirmek ve monotonluğu bozmak için büyük çabalara girmenize gerek yok. Mutfakta kullanılan eşyalarda canlı renklere yer vererek ya da bazı objelerinizi canlı renklere boyayarak hem eğlenceli hem de farklı bir mutfak dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Renkli MutfakRenkli Mutfak Dolabı Renkli Mutfak Masa Sandalyeleri

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top