facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Mutfak Çekmece ve Raf Dekorasyonu
Mutfak Çekmece ve Raf Dekorasyonu

Mutfak Çekmece ve Raf Dekorasyonu

Mutfak çekmecelerini standart ölçülerde yer almasını sağlamak daha fazla mutfak eşyası yerleştirme şansınız varken aslında bu fırsatınızı tepmek ile eş anlamlı olabilir. Tezgâh altındaki dolap kapağını her iki yana açıyorsunuz, genişliğe göre bir-iki tane raylı sistem oluşturabilir ve çok sayıda tencere tava asabilirsiniz. Üst üste dizip, ihtiyacınız olmayanı dışarı çıkartmaktan daha avantajlı değil mi?

Mutfak Çekmece Dekorasyonu

Raflar Nasıl Oluşturulmalı
Her kattaki rafın ölçüsü aynı olacak diye kural yoktur. Yerleştireceğiniz eşyanın, mutfak malzemelerinin boyutuna uygun ilk önce kategorilere ayırmalı sonrasında rafları ayarlamalısınız. Tabak, tencere, çatal, kaşık, baharatlar… elinizin altında olacaksa, misafiriniz geldiğinde kullanacaklarınız biraz daha üstte yer alabilir.

Mutfak Dolabı Rafları

Ara Bölmelere Dikkat
İç içe geçmiş en az 2 dolap kapağınız olsa ve kapı boyutunda yer alsa ne yapardınız. Her iki yana açılan buzdolabı düşünün ve açıldıktan sonra ek bir kapı da ortaya çıkıyorsa oraya da eşyalarınızı yerleştirmez misiniz? Duvar derinliğiniz uygun ise dolabın eninden ileriye doğru itip, duvarın aralığında kaybolmasını sağlamak da hiç fena gözükmüyor.

Mutfak Raf Modelleri

Çekmecelere Özel Öneriler
Çekmeceyi çekiyorsunuz ve tencerelerin boyutlarına göre küçük ara bölmelerin dikine yerleştirilmesini sağlarsanız şıp diye hemen bulabilirsiniz. Bulaşık makinesi ara kat tezgahlarını bilirsiniz. Belki maliyeti düşürmek için bu şekilde raylı sistemleri içeren çekmeceler hoşunuza gidebilir. Eni kısa yüksekliği uzun ve sanki çekmecenin 90 derece yan değiştirilmiş hali gibi duran fakat içeriğinde baharatlık, marangoz aletleri, İngiliz anahtarı yada farklı eşyaları da barındırabileceğiniz dolaplara ilişkin önerilerimiz resimlere eklenmiştir. Kapak açıldıktan sonra iç haznesine raf oluştururken kapağın tam arkasında küçük dolap kenarlıkları yani rafları da dikkate alabilirsiniz. Oteldeki mini buzdolabı ölçülerindeki bu önerimiz modern mutfak tasarım alanında bir kademe daha ilerlemenizi sağlarken hep daha fazla eşyanın yerleşmesini sağlayabileceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top