facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Modern Yaşam için Tavan Dekorasyon Fikirleri
Modern Yaşam için Tavan Dekorasyon Fikirleri

Modern Yaşam için Tavan Dekorasyon Fikirleri

Modern yaşam için ev dekorasyonu büyük önem taşımaktadır. Modern yaşamın getirdiği detaylardan biri de modern yaşam alanları oluşturmaktır. Modern yaşam alanları için iyi bir dekorasyon bilgisine sahip olmak gerekiyor. Dikkatli ve abartıdan uzak bir dekorasyon yapabilirseniz, modern bir yaşam alanı oluşturmuş olursunuz.

Tavan Dekorasyonunda Uygulanan Yöntemler

Tavan dekorasyonu için bir çok farklı uygulama biçimi tasarlanabilmektedir. Odanın tipine, boyutuna ve kullanım amacına göre bir çok farklı tavan dekorasyonu uygulaması tercih edilebilmektedir. Her bütçe için farklı tavan dekorasyon uygulamaları vardır. Siz de kendi bütçenize uygun bir dekorasyon uygulaması yaptırabilirsiniz.

Gergi Tavan Dekorasyonu

Renkli görseller kullanılarak tavanlara farklı ve dikkat çekici görünümler kazandırılmaktadır. Geri tavan içinde kullanılacak görsel tamamen sizin seçiminiz olmaktadır. İsterseniz bir manzara ya da özel bir renk efekti. Tercihinize göre hazırlanan geri tavan ile odalar daha farklı bir ambiyansa kavuşmaktadır. Gergi tavan dekorasyonu diğerlerine göre biraz daha yüksek maliyetlidir.

Spot Aydınlatmalı Tavan Dekorasyonu

Spot aydınlatmalar kullanılan tavan örnekleri uzun yıllardır kullanılan bir yöntem. Alçı pan ile oluşturulan tavanların içine spot aydınlatma mekanizmaları kurulmaktadır. Bu tür tavan dekorasyonu genellikle salonlarda ve mutfaklarda tercih edilmektedir. Bunun haricinde ofis ortamları da spot aydınlatmalı tavan için uygundur. Spot aydınlatmalı tavanlara asma tavan da denilebilmektedir.

Köpük Tavan Dekorasyonu

Tavan dekorasyonlarında en ekonomik yöntem olarak bilinen bu yöntem ile siz de ideal çözümler üretebilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanılan bu yöntem ile tavanlara alçı görünümü kazandırılmaktadır. Diğer dekorasyon yöntemlerine göre daha düşük maliyetlidir bu yüzden de ev dekorasyonlarında sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Köpük tavan uygulamalarını istediğiniz renklerde boyayabilme imkanına da sahipsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top