facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Modern ve Renkli Mutfaklar: Kırmızı ve Beyaz
Modern ve Renkli Mutfaklar: Kırmızı ve Beyaz

Modern ve Renkli Mutfaklar: Kırmızı ve Beyaz

Ülkemizin geçirdiği zor günlerin ardından meydanlardan sokaklara kadar her yerde bayrağımızın renkleri olan kırmızı-beyaz renklerini görmek bize ayrı hisler yaşattı. Kırmızı- beyaz ikilisini ev dekorasyonunda da kullanarak, sokak ve meydanlardaki bu güzel görüntüyü evine de taşımak isteyenlere, son dönemlerde oldukça trend olan ve özellikle modern mutfak dekorasyon tarzı ile uyuşan kırmızı-beyaz mutfak dekorasyon fikirlerini yakından inceleyeceğiz.

İşte birbirinden şık ve tarz duran kırmızı-beyaz mutfak dekorasyonu uygulama fikirleri

Ahşap Sandalyeler Kırmızı Beyaz Mutfak

Beyaz Mutfağa Kırmızı Enerji!
Beyaz mutfak trendi, son zamanlarda neredeyse her evde karşımıza çıkan ve genelde her dekorasyon tarzında farklı yorumlanan bir uygulamadır. Mutfakların beyaz olması neredeyse her evin ortak paydası iken, mutfak dekorasyonları beyaz rengin yanında kullanılan yardımcı renge göre farklılaşır. İşte beyazın sade ve net çizgisini kıracak ve beyaz renge enerji katacak kırmızı renk seçimi de son dönemde popüler olan renk ikililerinden birisini oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Modern, dinamik ve enerjili bir mutfak tasarımı için kırmızı-beyaz mutfak dekorasyonu oldukça ideal olabilir. Fakat mutfağınız küçük ise ve biraz da ışık alma sorunu var ise, kırmızı rengi dengeli kullanmakta fayda vardır. Çünkü kırmızı renk, mekânı olduğundan daha küçük ve basık gösterebilir. Bu sebeple küçük bir mutfakta beyaz ağırlıklı dekorasyon tercih edilerek, kırmızı rengine küçük detaylarda yer vermek doğru olacaktır.

Kırmızı Beyaz Mutfak Modelleri Kırmızı Beyaz Mutfak Örnekleri

Kırmızı –Beyaz Ve Ahşap Birlikteliği
Kırmızı-beyaz bir mutfak dekorasyonunda; kırmızı ve beyaz renklerinin keskinliğini ve modernliğini kıracak, mekânı daha samimi hale getirecek doğal bir uygulama için ahşap masa ve sandalyeler kullanmak oldukça iyi bir seçim olabilir. Ahşap bir masa, mekâna hem doğallık katacak; hem de beyaz ve kırmızının keskin çizgisini yumuşatacaktır.

Kırmızı-Beyaz Çizgili Duvar Kâğıtları
Enerjik ve modern bir mutfak dekorasyonu isteyenler, tercihlerini kırmızı-beyaz çizgili bir duvar kâğıdından yana kullanabilirler. Çizgi trendinin son dönemlerde ev dekorasyonunda oldukça popüler olmasının da etkisi ile kırmızı- beyaz çizgili duvar kâğıtları da hem enerjik, hem şık hem de farklı bir mutfak dekorasyonuna imza atmanızı sağlayacaktır.

Kırmızı Mutfak DolaplarıKırmızı Mutfak Dekorasyonu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top