facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Modern Mutfaklara Nostaljik Dokunuşlar: Açık Raf Trendi
Modern Mutfaklara Nostaljik Dokunuşlar: Açık Raf Trendi

Modern Mutfaklara Nostaljik Dokunuşlar: Açık Raf Trendi

Ev dekore ederken mutfaklar; evin en sık ve yoğun kullanılan yaşam alanlarından biri olduğu için dekoratörleri oldukça zorlamaktadır. Bu sebeple mutfak dekorasyonu söz konusu olduğunda, üzerinde en çok düşülen ve yeni fikirler üretilen, yeni trendler yaratılan dekorasyon alanlarından birisi olmaktadır.

Nostaljik Mutfaklar

2016 yılında da en çok kullanılan mutfak dekorasyonu trendlerine göz attığımızda, geçmişten gelen izlerin mutfakta da hâkimiyeti ele geçirdiğini görmekteyiz. Ev dekorasyonunda her geçen yıl geçmişten yeni bir şeyler modernleşiyor ve aslında modern dediğimiz evlerde, modernleşmiş dekorasyon tarzlarında her gün biraz daha geleneksele dönülüyor.  Moda dünyasında olduğu gibi dekorasyon dünyasında da geçmiş geleceğe aktarılırken ortaya çıkan dekorasyon tarzı da özellikle vintage severler için ideal bir dekorasyon tarzı olmaktadır.

Yeni nesil modern mutfakların vintage ve nostaljik dekorasyon tutkusuna teslim olmasının son dönemde en popüler görüntüsü ise açık raflar olmuştur. Uzun yıllar boyunca mutfaklarda standart bir görünümle kullanılan kapalı mutfak dolabı modelleri, yerini açık raflara bırakarak hem tarz hem de iddialı mutfaklar ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Mutfak Dekorasyon FikirleriMavi Raf Modelleri Kullanışlı Mutfak

Mutfak dekorasyonunda açık raf uygulaması hem mutfağın daha ferah hem de daha geniş ve açık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Vintage ekolünün giderek hakimiyetini kanıtladığı dekorasyon dünyasında, siz de mutfağınızda nostaljik rüzgarlar estirmeye ne dersiniz?

Küçük Alanlarda Ferahlık Yaratmak İçin: Açık Raflar
Küçük mutfakların en büyük problemi yer konusudur. Bu sebeple genellikle bol kapalı dolap uygulaması ile depolama alanları çoğaltılır ve daha düzenli bir görünüm sağlanır. Fakat küçük mutfaklarda özellikle üst kısımlarda yer alan kapalı dolaplar küçük alanları daha da boğucu hale getiren daraltıcı bir görünüme sahiptir.  Küçük mutfaklarda tabuları yıkarak açık ve yalın raf uygulamasını tercih ettiğinizde; alanın çok daha geniş ve ferah gözüktüğünü fark edeceksiniz.

Romantik Mutfak RaflarıMutfak Raf Dekorasyonu Mutfak Dolabı Rafları

Dekorasyon Trendi: Tava Askıları
Sezonda endüstriyel tarzda dekorasyon uygulamasının çok moda olduğunu söylemeliyiz. Bu sebeple açık raf ve mutfak gereçlerini açıktan sergileyen dekorasyon uygulamalarının endüstriyel dekorasyon uygun uygulamalarından biri de tava askılarıdır. Tava askıları hem pratiklik açısından hem de estetik açıdan göz doldurmaktadır.

Bir yorum

  1. Artık eskiler moda… Yine de çok beğendim:)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top