facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Modern Kır Evi Tasarım Örnekleri
Modern Kır Evi Tasarım Örnekleri

Modern Kır Evi Tasarım Örnekleri

Kır evi olarak inşa edilen evler genellikle şehir dışında ve basit görünümlü yapılar olmaktadır. Ancak, basit olmayı tercih etmeyenler için ise, oldukça göz alıcı ve içinizi ısıtan kır evi tasarımları da mevcut. Kırsal mimariye uygun olarak dizayn edilen bu evler, çağdaş yapı malzemeleri ile doğal bir görünüm oluşturmak üzere tasarlanmaktadır. Günümüz modern kır evleri, basit köy evlerinin çok dışında tasarımlara sahip olmaktadır. Şehir hayatında alışkın olmadığınız bu konforu, kır evi dizaynlarında yaşayabilirsiniz. Yeni nesil kır evleri hem modern hem de oldukça kullanışlı.

Modern yaşamın tüm konforuna sahip rustik ev

İtalya’nın kuzeyinde yer alan bu kır evi, beyaz badanalı sıvası, ahşap ve taş yüzeyleri ile birlikte oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip. Dubleks olarak inşa edilmiş olan bu ev, dağ manzarasıyla da insanın içini ferahlatan bir yaşam alanı sunuyor.

dag-evi-tasarim-ornegi

Dik eğimli çatısıyla adeta bir masal evi

Geleneksel bir mimari ile inşa edilmiş bir ev olsa da, dikkatli incelendiğinde kullanılan malzemelerin tamamen çağdaş biçimde uygulandığını görebilirsiniz. Kır evinin ön cephesi beyaz badanalı yüzeyleri ile birlikte bej renginde harmanlanmış tuğlar ve doğal ahşap detaylarıyla dikkat çekiyor.

modern-kir-evi-tasarim-ornegi

Akdeniz mimarisinin incilerinden: Taş ev

Akdeniz mimarisinin doğal esintileriyle birlikte Ege civarında görmeye alışkın olduğumuz kırsal taş ev tasarımlarının modern dokunuşlarını bu ev örneğinde görebilirsiniz. Doğal taş dış cephesi, ahşap pergolalı geniş teraslarıyla dikkat çekiyor.

akdeniz-kir-evi-tas-ev-ornegi

Direkler üzerinde ahşap bir kır evi

Kır evi olarak inşa edilmiş ev tasarımı örnekleri arasından en güzellerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek ağaçlar arasında inşa edilen bu muhteşem ev, huzur dolu tasarımıyla saklı bir göl evi olmaktadır.

SAKLI GÖL EVLERİ - Saklı Göl Evleri: modern tarz Evler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top