facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Modern Evlerde Yeni Trend: Natürellik
Modern Evlerde Yeni Trend: Natürellik

Modern Evlerde Yeni Trend: Natürellik

Modern hayatta her şeyin yapayı ya da içine katkı maddesi eklenmiş halde sunulması, insanları doğal ve organik olana yönelmiştir. Bu sebeple günümüzde organik ve natürellik kavramlarına duyulan ilgi oldukça artan bir şekildedir. Yediklerimizden, içtiklerimize; giydiklerimizden, sürdüklerimize kadar her alanda ‘organik’ olanı ve doğal halinde kullanmayı trend hale getirmiş bulunmaktayız. Bu trendi ev dekorasyonuna da taşıyarak; son dönemde oldukça popüler olan bir dekorasyon tarzına imza attık: natürellik.

Doğal Dekorasyon

Natürel ev dekorasyonu yaratmak için olmazsa olmaz birtakım kurallar mevcuttur.  Bu kurallara daha yakından bakarak, natürel bir ev dekorasyonu oluşturmanın püf noktalarını inceleyeceğiz.

TEMEL KURAL: ORİJİNAL DOKU VE RENKLERİ KORU!
Natürel bir ev dekorasyon tarzında temel kural, çok fazla işçiliğe gerek duyulmayan objeler tercih etmek ve tercih edeceğiniz objelerde orijinal doku ve renge sadık kalınarak kullanmak önemlidir. Bu sebeple natürel bir ev dekorasyonu yaratmak istiyorsanız ekstra bir işlem yapmadan, her şeyi en doğal hali ile kullanmanız esas kuraldır.

Natürel ev dekorasyonunda en çok kullanılan dekorasyon objeleri ise; beton duvarlar, doğal ahşap masalar, taş tuğlalı evler, endüstriyel tarzda dekore edilmiş aksesuarlardır.

naturel-yatak-odasi

TREND: DOĞAL AHŞAP YEMEK MASALARI
Natürel dekorasyon tarzının başlıca ham maddelerinden birisi tabi ki ahşaptır. Ahşap bir yemek masası olduğu gibi kullanıldığı sürece, modern sandalyeler ile birleştirilerek; hem modern hem de minimalistik bir dekorasyon tarzı oluşturulabilir.

TUĞLA DESENLİ DUVARLAR
Natürel bir dekorasyon tarzını daha da güçlendirecek görüntülerden birisi tuğla görünümlü duvarlardır. Duvarların tuğladan olması, modern dekorasyonun en güzel örneklerinden biri olan loft tarzı evler için de oldukça uyumlu bir tercih olacaktır.

Natürel Ev Dekorasyonu

KÜTÜKLERİ SEHPA YA DA PUF OLARAK KULLANIN
Natürel bir ev dekorasyonunda, kütükleri ham hali ile olduğu gibi kullanmak da oldukça trend bir seçimdir. Kütükleri hiçbir işleme tabii tutmadan, üzerine minik minderler yerleştirerek puf şeklinde kullanabileceğiniz gibi; üzerine bir şeyler koyabileceğiniz yan masa ya da orta masa şeklinde de kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top