facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Misafir Banyosu Dekorasyonu
Misafir Banyosu Dekorasyonu

Misafir Banyosu Dekorasyonu

Modern evlerin planı oluşturulurken en çok dikkat edilen konulardan birisi ebeveyn banyosu ve misafir banyosu ayrımıdır. Yatak odasının içinde sadece ebeveynin kullanımına özel olarak tasarlanan ve evin diğer alanlarından ulaşılamayan banyolar ebeveyn banyo olarak adlandırılırken; evin genel planında görülen ve eve gelen misafirler için hazır bulundurulan banyolar da misafir banyolarıdır. Bu tarz bir planın avantajı ebeveynlerin kendilerine özel banyosu olması ve misafir geldiğinde hem misafirin hem de ev sahiplerinin rahat davranmasıdır.

Banyo Dekorasyonu Banyo Rafları

Peki, misafir banyosu dekorasyonu oluştururken nelere dikkat edilmelidir? Evinize gelen misafirleri banyonuzda değerli hissettirmek için yapılacak dokunuşlar nelerdir? İşte size misafir banyosunu yıldızlaştıracak dokunuşlar…

Havlu Köşesi
Misafir banyosu dekore ederken
yapılması gereken ilk adım misafirlerinizin kullanımına özel havlularınızı güzel bir şekilde organize etmektir. Ahşap raflardan oluşan bir köşe ya da eski bir merdiveninizi geri dönüşüm projesi ile hayata döndürerek, havlularınızı sergileyeceğiniz oldukça şık alanlar yapabilirsiniz. Bu tarz bir uygulama ile hem banyonuzu daha şık ve zengin gösterebilir, hem de misafirlerin banyoda kendini rahat ve özel hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

Havlu köşesini oluştururken havluların arasına kokulu taşlar, minik mumlar ve ufak çiçekler koyabilir; havlu köşenizi daha da yıldızlaştırabilirsiniz.

Banyo havluları Banyo havlu Rafı

Bambu Kutular İçinde İhtiyaç Duyulan Her Şey
Banyonuzda misafirlerinizin ihtiyaç duyacağı her şeyi bulmasını sağlayacak güzel bir fikir: Kutu veya sepetlerin içine duş jeli, şampuan, diş fırçası gibi banyoda lazım olabileceğini düşündüğünüz tüm malzemeleri koyabilirsiniz. Bu malzemeleri sepet içinde sergilemeniz, dağınıklığı ortadan kaldıracak ve banyonuzu daha düzenli bir hale getirecektir. Ayrıca; misafirinizin aradığı he şeyi sepetlerin içinde bulmasını da sağlayacaktır. Kutu veya sepet seçimi yaparken banyonuzun dekorasyon tarzına uygun seçimler yaparsanız, seçtiğiniz kutu ya da sepetler banyonuzun dekorasyonuna da katkı sağlayacaktır. Örnek olarak son dönemde doğal banyo temasının ön plana çıkması ile birlikte; banyoda kullanılan sepet ya da kutularda bambu dokusunun seçilmesi, oldukça trend haline gelmiştir.

Banyo Banyo havluluk

Kokulu Mumlar Ya Da Çubuklar
Misafir banyolarında spa salonu etkisi yaratmaya ne dersiniz? Misafir banyonuza koyacağınız mumlar ve kokulu çubuklar ile banyo dekorunu ve atmosferini oldukça rahat bir hale getirebilirsiniz. Bu tarz bir banyo dekorasyonu ile misafiriniz banyoya girdiği andan itibaren kendisini oldukça rahatlamış hissedecektir.

Banyo Gereçleri Banyo Aksesuarları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top