facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Mavi Tonları İle Yatak Odası Dekorasyonu
Mavi Tonları İle Yatak Odası Dekorasyonu

Mavi Tonları İle Yatak Odası Dekorasyonu

Derin denizlerin ve uçsuz bucaksız gökyüzünün rengi olan mavi, kullanıldığı ortama serin ve ferah bir hava verir. Duvarlardan küçük objelere kadar her yerde kullanabileceğiniz mavi renk ile bulunduğunuz ortama suyun dinginliğini getirmeniz mümkün.

Mavi Yatak Odası

Mavi ve su yeşili tonları yatak odası dekorasyonu için oldukça uygun renklerdir. Mavi renk insanı sakinleştiren etkisi ile bilindiği için yatak odası için idealdir, gevşemenizi ve uykuya geçmenizi kolaylaştırır. Mavinin açık tonlarını kullanmanız odayı daha geniş ve ferah gösterecektir. Duvarlarda ve yastık kılıfı vb. aksesuarlarda kullanacağınız çeşitli mavi tonlarını beyaz yatak örtüleri ile dengeleyerek sade ve şık bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Bu renkler açık renk mobilyalar ile çok hoş ve ferah bir görünüm yaratır. Halı ve objelere mavi ve yeşilin canlı renklerini tercih ederseniz odanızı tek düze bir görünümden kurtarabilirsiniz. Mavi tonlarının ağırlıkta olduğu bir odada turuncu gibi sıcak renklerde objeler kullanarak gün batımını anımsatan bir dekorasyon yapabilirsiniz. Uçuk mavi, pudra gibi pastel tonlar ile de oldukça uyumlu bir görünüm oluşturur. Sade ve açık renk yatak odanızın bir duvarına kaplayacağınız mavi tonlarda bir duvar kağıdı ile basit bir şekilde odanızı profesyonel bir dekoratörün elinden çıkmış havası verebilirsiniz.

Mavi tonlardaki odalar deniz teması kullanmak için de idealdir. Çapa desenli yatak örtüleri, deniz kabuğundan mücevher kutusu gibi aksesuarların yanı sıra balık motifli objeler de odanıza farklı bir hava katar. Beyaz ağırlıklı bir odada klasik denizci renkleri olan lacivert ve kırmızıyı kullanarak yatak odanızın atmosferini değiştirebilirsiniz.  Bu tema özellikle yazlık evler için uygun olsa da, kışlık evinizde de bu sayede bir yaz rüzgarı estirmeniz mümkün.

Uçuk mavi ve açık su yeşili tonlarını koyu renk mobilyalar ile kullanarak odanızı daha ferah bir hale getirebilirsiniz. Koyu renk mobilyalarla kontrast sağlamayı amaçlayan bu fikir, odanızı olduğundan geniş gösterir. Mavinin açık tonlarına boyanmış duvarlar, açık renk bir halı ve yatak örtüleri, koyu renk mobiyalarınız odaya kattığı ağır ve daraltıcı havayı gidermek için idealdir. Daha klasik bir görünüm elde etmek isterseniz, mavinin koyu tonlarını içeren desenli bir stor kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top