facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Mavi 2016 Dekorasyonunun Tek Hakimi
Mavi 2016 Dekorasyonunun Tek Hakimi

Mavi 2016 Dekorasyonunun Tek Hakimi

Her yıl yeni ürünler ve renkler ile çıkış yapan dekorasyon trendleri bu yıl tek bir renk üzerinde fazlasıyla durdu. Mavi tüm dekorasyon ürünlerine bir yerden dokunurken özellikle gök mavisi koltuk kumaşlarında bir numaranın sahibi oldu.

Mavi Mobilyalar

Geçen yıl koltuklarda yeşil ve kahvenin hakimiyeti varken, bu yıl mavinin ön plana çıkması ve yazında gelmesi ile birlikte beyaz da ona eşlik eder hale geldi. Mavinin tonları dışında turkuaz da beyazla kombinlenen diğer bir renk oldu. Koltuk kumaşlarında beyazın üzerine mavi çiçekli modeller ve ayrıca çini desenleri de oldukça popüler konumda görünüyor. Mobilyalarda ise eski mobilya parçalarının yeniden boyanması ve özellikle gök mavisini taşıması evlerde baharın esintisini şimdiden yaşatıyor. Perdelerde de kullanılan gök mavisi yine keten kumaşlardan tasarlanıyor. Mutfaklarda ise çivit mavi hem masa ve objelerde hem de mutfak dolaplarında göze çarpıyor. Koridorlardaki büyük çini vazolar, duvarlardaki çini tablolar ve daha birçok parça bu yıl mavinin her tonunu evlerde yansıtıyor. Çoğu zaman erkek çocuk oda boya rengi olan mavi bu yıl kendini salon duvarlarında gösteriyor. Gök mavisi ve bebek mavisi tüm duvarlarda hakim olurken, gece mavisi gibi iddalı ve aynı zamanda koyu tonlardaki maviler tek bir duvara uygulanarak dekorasyonda farklı bir hava yaratıyor. Mavinin en yakın dostu olan beyaz ve tonları ile birleşmesi bodrum sokaklarını evin içinde hissetmenize yardımcı oluyor. Son derece modern ve aynı zamanda bir o kadar konforlu bir yaşam alanı dizayn etmek isteyenlerin tercihi olan mavide koltuk seçimi ise rahat yumuşacık modeller ile birleşiyor.

Mavi Mutfak Dekorasyonu Mavi Mutfak Dekoru

Maviye boyanmış bir odada ahşap ürün seçimi ise genelde en koyu kahve veya beyaz eskitme mobilyalar ile karşımıza çıkıyor. Sofistik tabloların tercih edileceği mavi dekorasyonunda duvardaki çerçeveler beyaz ve bir o kadar sade olarak tercih edilebiliyor. Koltuklarda ahşap kol, kolçak gibi detayların yer almadığı modeller ortaya çıkarken, tamamen döşeme yapılmış ve köşe takımı kadar konfor sunan parçalar sıklıkla kullanılıyor. Bu detaylarda mavinin tek birleşemeyeceği veya yılın modasına ters gelen tonlar ise mor rengine ait. Tamamiyle zıt iki renk olan bu tonlar dekorasyonda da yine bir araya gelmiyor.

Mavi Yatak Odası Dekorasyonu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top