facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Masa Boyama Önerileri
Masa Boyama Önerileri

Masa Boyama Önerileri

Evinizde görmeye alışık olduğunuz ve atmaya kıyamadığınız eski masalarınızı boyayarak onlara yeniden bir can kazandırabilirsiniz. Ev dekorasyon önerileri arasında oldukça sık kullanılan bu yöntem, eski mobilyalarınızı çok cüzi bir ücret karşılığında yeniden değerlendirmenizi sağlayacaktır. Bu yöntemi yalnızca eskiyen ahşap mobilyalarınıza değil, artık renginden sıkılmış olduğunuz ya da yeni ev dekorasyonunuza uygun olmayan masa, sandalye, sehpa ve diğer tüm mobilyalarınıza uygulayabilirsiniz. Bu uygulamalar içinde en sık kullanılan yöntemlerden biri olan masa boyama hakkında gerekli tüm detayları sizin için paylaşıyoruz.

masa-boyama-teknikleri

Masa boyama, sanıldığının aksine oldukça kolay bir iştir. Eğer boyamak istediğiniz masa ahşapsa ihtiyacınız olan tek şey zımpara, boya ve boya fırçalarıdır. Öncelikle boyamak istediğiniz masayı hazırlayın ve eğer bu işlemi ev içerisinde yapacaksanız boyanın damlama ihtimaline karşı mutlaka masanın altına bir örtü serin. Boya kokusundan etkilenmemek için camları açın ve maskenizi takın. Masa üzerindeki eski vernikten kurtulmak için masanın tüm bölgelerini iyice zımparalayın. Eğer zımpara işlemi yapmazsanız, yeni uygulayacağınız boya masa üzerinde tutmayabilir. Zımpara işleminden sonra masanızı güzelce silin.

masa-nasil-boyanir

Ev dekorasyon fikirleri arasında fazlaca kullanılan masa boyama işlemi için zımpara aşamasını da bitirdikten sonra artık boyama işlemine geçebilirsiniz. Masanıza öncelikle bir kat astar boya uygulaması yapmanız gerekir. Bu boya kuruduktan sonra üzerinden hafif bir zımpara geçerek ana boyama işlemini de tamamlayabilirsiniz. Ahşap masanızı istediğiniz her renge bu yöntem sayesinde boyayabilir, eğer isterseniz çılgın bir masaya da bu yöntemi kullanarak sahip olabilirsiniz. Boyamak istediğiniz masalar arasında demir masalar, portatif masalar ve katlanabilir masalar da yer alabilir. Kendi zevkinize uygun bir şekilde elinizdeki materyalleri kullanarak oldukça güzel ve modern ev dekorasyonlarına imza atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top