facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Lambader ya da Yer Lambalarının Dekorasyonda Kullanımı
Lambader ya da Yer Lambalarının Dekorasyonda Kullanımı

Lambader ya da Yer Lambalarının Dekorasyonda Kullanımı

Son zamanların dekorasyon trendleri arasında lambaderler ya da yer lambaları, dekorasyonda nasıl kullanılabilir? Hem aydınlatma için hem de dekoratif olarak kullanılabilen lambaderler  özellikle salon dekorlarına şıklık katıyor.

İşte lambaderle dekrasyon önerileri:
Sade Bir Tasarıma Lambaderle Hareket Katın
Küçük bir salon ya da oturma odasının sade dekoru, mobilyalar arasına atılacak renkli ya da taşlı, dekoratif bir lambader ile hareketlendirilebilir. Üstelik yer lambaları, küçük ve dar mekanlara – fazla yer kaplamadan- şıklık katıyor. Sade, beyaz mobilyalar arasına desenli ya da kırmızı gibi çarpıcı renklerin kullanıldığı  şapkalı lambaderler gösteriş katacaktır.

Mekanlarda Sert Etkileri Silindir Lambader ile Yumuşatın
Sert ve köşeli mobilyalar, kare ya da dikdörtgen  hatlar, salonlarda hakimiyet kurduğunda dekoratif öğelerle mekanı yumuşatmak gerekir.  Mekanı yumuşatmak için en etkili  yöntem silindir, dairesel yada yuvarlak hatlar kullanmaktır. Köşeli hatlara sahip mobilyalarınız arasına, renk uyumuna da dikkat ederek silindir bir lambader yerleştirdiğinizde salonunuz çok hoş ve modern görünecektir.

Salonun Köşesini Gösterişli Bir Lambader ile Merkeze Alın
Özellikle geniş salonlarda salonun bir köşesini merkeze almak gerekir. Salona ilk kez girenler, hoş bir  köşeyi merkeze aldığında salonu daha şık görecektir. Geniş salonlarda mobilyalarınız arasında bir köşeye, taş süslemeli, dekoratif ve gösterişli  tasarıma sahip lambader ekleyerek, salonun merkezini belirleyin. Bu, geniş salonunuzda zarif ve yumuşak bir etkiye yol açacaktır.

Çalışma Odasında Aydınlatma Elemanı Olarak  Lambader Kullanın
Hem kullanışlı hem de gösterişi bir çalışma odası ya da mekanına sahip olmak istiyorsanız, masa lambası yerine lambader tercih edin. Masa lambası tarzında, çalışma odalarına uygun lambaderler ile şık bir çalışma köşesi yaratın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top