facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / L Şeklinde Tasarlanmış Mutfak Örnekleri
L Şeklinde Tasarlanmış Mutfak Örnekleri

L Şeklinde Tasarlanmış Mutfak Örnekleri

Mutfak dekorasyonu, hem görsellik hem de işlev açısında önemlidir. En rahat kullanım imkanı sunan mutfak tasarımı da L tipindeki mutfaklardır. L şeklinde tasarlanmış olan mutfaklar ile daha rahat bir kullanım imkanına sahip olursunuz. Mutfakta kalan alanın daha verimli kullanılmasına yardımcı olur. Yeterince geniş olmayan mutfaklarda bile rahat bir kullanım sağlar. L biçiminde tasarlanmış olan mutfak dekorasyonları ile siz de kendiniz için fikirler oluşturabileceksiniz.

Sleek yüzeylerle şık bir tasarım

Bu tasarımda L biçimli yerleşim ile birlikte, pürüzsüz yüzerleyin parlaklığı dikkat çekmektedir. Epoksi kaplaması sayesinde parlak ve sleek bir görünüm ile tasarlanan mutfak dolapları ve tezgah arkasındaki cam yüzeyler, mutfaka ek ferahlık katmış durumdadır. Gün ışından fazla faydalanılmayan bir mutfağınız varsa, açık renk ve parlak yüzeyleri tercih etmenizi öneriyoruz.

parlak-yuzeyli-l-mutfak-tasarimi

Modern iç mekanlar

İç mekanlardaki modern ve ferah görünümü sağlamak için camekanlardan faydalanabilirsiniz. Odalar arası geçiş veya teras gibi alanlarda kullanılan cam kaplamalar sayesinde daha ferah ortamlar yaratabilirsiniz. Bu mutfak örneğinde de tezgahın arka kısmı cam formda dekore edilmiş. L biçimi ile birlikte modern görünümüyle dikkat çeken bu mutfak, modernliğin en önemli simgelerinden olabilir.

beyaz-renk-l-tipi-camli-mutfak-dekoru

Ahşap ve beyaz uyumu

Ahşap ile beyaz rengin uyumunu minimalist stil olan İskandinav evlerinde sıkça görebilirsiniz. Odanın kontrastında büyük önemi olan bu iki renk kombinasyonu, kesinlikle çok şık ve modern bir görünüme sahip.

ahsap-tezgahli-beyaz-renk-l-mutfak

Teraslı mutfakların avantajı

Teraslı bir mutfağa sahipseniz eğer, çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Daha rahat ve fonksiyonel kullanım imkanı sunan teras kullanımlı bu mutfak, L biçimindeki dekorasyonuyla da dikkat çekiyor.

terasli-mutfak-dekorasyonu

Küçük mutfaklar için en ideal tasarım

Mutfak kullanımı için çok küçük ve dar bir alanınız varsa eğer, bu dekorasyon fikri sizin için ideal olabilir.

cok-kucuk-mutfak-dekorasyonu-l-tipi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top