facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Kullanmadığınız Bardakları Değerlendirin
Kullanmadığınız Bardakları Değerlendirin

Kullanmadığınız Bardakları Değerlendirin

Hepimizin evinde kullanmadığımız, kıyıda köşede kalmış bardaklar vardır. Özellikle ev hanımları bardak gibi mutfak gereçlerini takım olarak kullanmayı sevdiklerinden tek kalan bardaklar, genellikle raflarda en arka köşelere atılır. Kullanmadığınız ya da takımda tek kalmış bardaklarınızı, dekorasyonda değerlendirebilirsiniz. İşte birbirinden hoş, ilham veren dekorasyon önerilerimiz.

Cam Bardaklardan Vazo ya da Saksı  Yapabilirsiniz
Bardağın tabanına renkli, iri birkaç taş yerleştirip geri kalanını toprakla doldurarak yetişmeye uygun mini bir çiçeği dikmeye ne dersiniz! Tabi bunun için elinizde renkli bir bardak varsa çok daha hoş duracaktır. Ayrıca ağzı dar, hoş formda bir bardağı canlı çiçekleriniz için vazo olarak da kullanabilirsiniz.  Cam bardaktan dekor ürününü daha uzun süreli kullanmak istiyorsanız, yapma çiçeklerden yardım alın. Bunun için bardağın yarısına çakıl taşları ya da dekoratif taşlar doldurup, yapma çiçeklerle dokunuşunuzu tamamlayın. Bu dekoratif öğede çiçekler renkli ise sade renk ve modelde taşlar, çiçekleriniz sade ise renkli taşlar kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

Cam  Bardaklarla Yemek Masanızı Süsleyin
Sevdiklerinize güzel bir akşam yemeği hazırladınız… Şimdi  geldi masayı süslemeye. İlle en hoş dekoratif ürünleri, en pahalı süsleri almanıza gerek yok! Yemek masasında bir cam bardak ve meyve kabukları ya da meyvelerle de dekor ürünü yapabilirsiniz. Bir portakal kabuğunu elma soyar gibi kalınca soyup, yarıya kadar su dolu bardağa yerleştirin. Yemek masanızı iştah açıcı turuncu  rengi ve özgür tasarımıyla süsleyecektir. Cam bardağa mevsim meyvelerini değişik  dizaynlarla dekoratif olarak da yerleştirip, akşam yemeği masanıza alışılmadık ama ilgi çekici bir şıklık katabilirsiniz.

Ayrıca yemek masanızda bir cam bardağa yerleştireceğiniz kırmızı bir gül ya da küçük beyaz papatyalar, mini  kozalaklar masanızın dekorunu şaşırtıcı derecede güzelleştirecektir.

Cam Bardaklardan Mumluk Yapın!
Özellikle de yüzen mumluklar için harika bir alternatif de cam bardakları mumluk olarak kullanmak. Yarıya kadar su doldurduğunuz bardağın tabanına iri beyaz bir çiçeği yerleştirin ve suya bir-iki kırmızı yüzen mumu bırakın. İşte size romantik masalar için de kullanabileceğiniz, ya da mutfak rafınızda mutfağınıza renk katacak bir dekor ürünü… Yüzen mumlarınız için bardağa renkli taşlar, bilyeler, inci, boncuklar, çakıl taşları da düşünebilirsiniz. Yatak odanızda dekoratif olarak kullanabileceğiniz bardak mumluklarını kahve köşelerinde huzurlu akşamlar geçirmek için işlevsel olarak da tercih edebilirsiniz. Bardağın içinde, suda  yanan kırmızı bir mumu, çayınızı yudumlarken seyretmediyseniz; denemek için tam sırası!

Cam Bardakları Kalemlik Olarak Değerlendirin
Kullanılmayan cam bardaklarınız, kıyıda köşede dağınıklık yaratmasın. Çalışma masanıza kalemlik olarak düşünebilirsiniz. Tabi daha dekoratif durması için sadece küçük dokunuşlarla süsleyebilirsiniz. Ağız kısmına bağlayacağınız bir kırmızı kurdele, bardağa bağlayıp, ucuna nazar boncuğu iliştireceğiniz dekoratif bir ip, bardağa yerleştireceğiniz renkli, irili-ufaklı cam bilyeler bu işi fazlasıyla görecektir. Ya da  bardağınız hoş bir forma sahipse, dekoratif öğe olarak kalemleri kullanabilirsiniz. Sade çalışma masanızın üzerinde bir bardakta duran kuklalı, süslü, renkli, taşlı kalemler masanızın havasını değiştirecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top