facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Küçük Mutfakların Rahat Kullanılması için Öneriler
Küçük Mutfakların Rahat Kullanılması için Öneriler

Küçük Mutfakların Rahat Kullanılması için Öneriler

Küçük mutfaklar özellikle şehirde yaşayanların en büyük sıkıntılarından birisidir. Şehirlerde arsaların pahalı olması nedeniyle, müteahhitler tarafından minimum arsa üzerinde çıkarılacak maximum daire sayısı planlanmaktadır. Hal böyle olunca da, küçük ve dar odalar da evlerde karşılaşılan en büyük sorunlardan biri oluyor.

Küçük mutfağınız var ise bu alanı daha kullanışlı hale getirebilme imkanına da sahip olduğunuzu unutmayın. Küçük mutfağı olan kişiler bu alanları yanlış kullanarak daha da dar ve sıkıcı bir hale getiriyorlar. Yanlış kullanımlardan vazgeçip, daha pratik ve düzenli bir kullanım sağlayarak, küçük mutfağınızı ferah bir hale getirebilirsiniz.

Küçük Mutfakların En Önemli Sorunu; Yemek Masası

Küçük mutfaklarda karşılaşılan en büyük sıkıntı yemek masalarından dolayı oluyor. Yemek masalarının kapladığı yer büyük bir sorun haline geliyor. Küçük mutfaklarda genellikle yanlış yemek masası seçimleri yapılmaktadır. Küçük mutfaklarda mutlaka kullanacağınız zaman açılabilen masalar tercih edilmelidir. Sandalye olarak da açılıp, kapanabilen sandalyeler tercih edilmelidir. Böylece, yemek yemediğiniz zamanlarda size hareket bölgesi kalabilmektedir. Küçük mutfaklar için özel olarak üretilen duvara montajlı ve istenildiği zaman açılıp, istenildiği zaman kapanan masaları heryerde bulabilirsiniz. Bu masalar ile küçük atıştırmalarınızı, ya da az kişili yemeklerinizi geçirebilirsiniz.

Mutfak Dolaplarını İhtiyacınıza Göre Kullanın

Küçük mutfaklarda yapılan diğer bir yanlışlarda, ihtiyacınız olmayan fazla mutfak eşyası alıp, bir de bunları düzensiz bir şekilde mutfak dolaplarına yerleştirmek oluyor. Küçük mutfağınız varsa sadece ihtiyacınız kadar mutfak eşyası alın. Kullanmadıklarınızı mutfak dolaplarında değil başka depolama alanlarında saklayın. Mutfak dolaplarınızı düzenli ve iyi bir şekilde yerleştirin. Dolap içi düzenleyicilerden destek alabilirsiniz. Küçük mutfağınız varsa kesinlikle tezgah üstü veya mutfağın yerlerine eşyalar koymayın. Bu tür eşyalar hem dağınık ve pis bir görünüm oluşturu hem de göz yoruculuk yaratarak stresin oluşmasına neden olur.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top